Nowe modele Ovation Adamas

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki OVATION
Nowe modele Ovation Adamas

Ovation Custom Shop prezentuje nowe akustyczno-elektryczne modele z linii Adamas, dostępne w dwóch seriach i kilku wersjach kolorystycznych.

Modele Adamas, budowane ręcznie w amerykańskim Custom Shopie marki w New Hartford w stanie Connecticut i wyposażone w kompozytowe korpusy i utra cienkie topy z włókna węglowego to - jak zapowiada firma - "szczytowe osiągnięcie lutnictwa". Warto wspomnieć, że instrumenty z linii Adamas były pierwszymi, w których zastosowano technologię wykorzystującą włókno węglowe do budowy topów.

Nowe modele Ovation Adamas dostępne są w serii 1687GT oraz w serii 2087GT z wcięciem w korpusie w czterech kolorach: Black, Reverse Red Burst, Reverse Blue Burst i Reverse Beige Burst.

Ovation Adamas 1687GT-5 i 2087GT-5 Black

Ovation Adamas 1687GT-2 i 2087GT-2 Reverse Red Burst

Ovation Adamas 1687GT-8 i 2087GT-8 Reverse Blue Burst

Ovation Adamas 1687GT-7 i 2087GT-7 Reverse Beige Burst

Gitary posiadają głębokie korpusy z zaokrąglonym, owalnym tyłem (1687GT) lub wyprofilowanym (2087GT), wykonane z firmowego kompozytu marki o nazwie Lyrachord. Bardzo cienkie topy z włókna węglowego spasowano ręcznie z korpusem przy użyciu opracowanej przez Ovation technologii AST (Adamas Suspended Top) i zastosowano ożebrowanie topu typu quintad. Topy posiadają wiele otworów rezonansowych oraz pięknie się prezentujące zdobne epolety z wielu kawałków egzotycznego drewna. Do tego dochodzi rzeźbiony mostek z orzecha oraz rzeźbiona główka. Orzech wykorzystano również do budowy dwuczęściowego gryfu oraz podstrunnicy, na której umieszczono klonowe markery.

Ovation Adamas posiada ponadto siodełko z kości, złote klucze Schaller oraz elektronikę - pickup OCP-1K z preampem OP Pro Studio i tunerem. W komplecie dostępny jest odlewany futerał.

 

 

Więcej filmów na kanale YouTube Ovation

http://www.ovationguitars.com/