Ovation Proto Limited LT-60

Newsy
Pozostałe artykuły marki OVATION
Ovation Proto Limited LT-60

Ovation zaprezentował limitowaną edycję gitary akustycznej Proto Limited LT-60, reprezentującej nowy kierunek rozwoju instrumentów firmy.

Gitara charakteryzuje się nowym designem oraz konstrukcją i posiada przeprojektowane logo Ovationa. Zmieniono kształt korpusu i główki, która ozdobiona jest abalonową inkrustacją o kształcie litery 'O'.

Korpus z pojedynczym wcięciem cutaway odwołuje się do klasycznej budowy gitar Ovationa, posiadających zaokrąglony tył Lyrachord oraz świerkowy top Adirondack, który wzmacniany jest specjalnie zmodyfikowanym, krzyżowym ożebrowaniem. Taka konstrukcja oferuje maksymalną akustyczną projekcję, mocny środek pasma i potężny dół znany z gitar jumbo oraz zapewnia wysoki komfort gry.

Bardzo wygodny, mahoniowy gryf o cienkim, asymetrycznym profilu zaopatrzono w hebanową podstrunnicę z 22 progami. Całość upiększa misternie zdobiona abalonem rozeta z sapele, inkrustacja na XII progu oraz drewniany binding korpusu i gryfu.


Układ elektryczny tworzy pickup i preamp Ovation OP-Pro Studio, oferujący 3-zakresową sekcję EQ, exciter, kompresor/limiter oraz chromatyczny tuner.


Limitowana edycja Ovation Proto Limited LT-60 powstaje w całości w Stanach Zjednoczonych.

www.ovationguitars.com