Ovation Custom Shop prezentuje dwa nowe modele Adamas

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki OVATION
Ovation Custom Shop prezentuje dwa nowe modele Adamas

Dogłębnie odświeżony w tym roku Custom Shop marki Ovation zaprezentował dwa najnowsze modele Adamas 12-Fret Non-Cutaway oraz Adamas MD80 Cutaway.

Na początku roku marka ogłosiła start całkowicie nowego Custom Shopu, zlokalizowanego w New Hartford w stanie Connecticut i grupującego niewielki zespół lutników o ogromnym doświadczeniu w projektowaniu i budowaniu gitar. Wszystkie instrumenty z Custom Shopu należą oczywiście do klasy premium i budowane są w całości z Stanach Zjednoczonych, łącząc sprawdzone przez lata tradycje amerykańskiego rzemiosła z innowacyjną technologią. W ofercie Custom Shopu Ovation znajdziemy szereg modeli Adamas i właśnie dołączyły do niej dwa kolejne.

Adamas 12-Fret Non-Cutaway

Instrument przyciąga uwagę m.in. szczelinową główką, skróconą menzurą wynoszącą 25,25" (641,35 mm) oraz 20 progowym gryfem, który łączy się z korpusem przy 12 progu. Szersza niż zwykle podstrunnica (szerokości siodełka wynosi 44,5 mm) została zaprojektowana z myślą o graczach fingerstyle.

Gitara posiada korpus o średniej głębokości wykonany z firmowego kompozytu marki o nazwie Lyrachord z ożebrowaniem Adamas X-bracing oraz bardzo cienkim topem z włókna węglowego. Dodatkowe elementy, podnoszące estetykę gitary to binding z klonu kędzierzawego oraz epolety, otaczające otwory rezonansowe, wykonane z wzorzystego klonu spalted maple (przypomnijmy, że jego faktura powstaje w wyniku działania organizmów pasożytniczych, takich jak grzyby). Jasne elementy dekoracyjne kontrastują z czarnym, satynowym wykończeniem.

Gryf zbudowano z klonu wzorzystego. Hebanowa podstrunnica o promieniu 10" (254 mm) mieści markery w kształcie diamentów oraz kropki bocznych znaczników pozycji. Z hebanu wykonano również mostek Ovation iDea Keyhole, polepszający sustain i klarowność brzmienia. Podobnie jak inne mostki Ovation nie posiada on kołków, ale zastosowano w nim odmienny, opatentowany system mocowania strun wewnątrz korpusu, do grafitowej płytki, umieszczonej pod mostkiem.

Ponadto znajdziemy tu złote klucze Schaller z czarnymi główkami, a także customowy pickup z kościanym siodełkiem i aktywną elektroniką premium. W komplecie znajduje się odlewany futerał.

 

Adamas MD80 Cutaway

Instrument charakteryzuje się ręcznie wytwarzanym kompozytowym korpusem, z głęboko wyprofilowaną tylną częścią oraz pojedynczym wcięciem ułatwiającym dostęp do wszystkich 22 progów. Bardzo cienki top o naturalnej 'tkanej' teksturze został wzmocniony ożebrowaniem Adamas X-bracing, wykonany z włókna węglowego oraz ozdobiony czarnym bindingiem w tworzywa ABS. To jeden z niewielu elementów dekoracyjnych wykończonej na czarno gitary utrzymanej w minimalistycznej estetyce. Drugim akcentem dekoracyjnym jest pojedynczy otwór rezonansowy w kształcie łzy, obwiedziony czarnym orzechem amerykańskim i umieszczony niesymetrycznie w celu maksymalizacji rezonansu i projekcji topu.

Gryf Adamasa MD80 zbudowano czarnego orzecha amerykańskiego, a podstrunnicę i mostek z hebanu. Gładka podstrunnica, o promieniu 10” (254 mm), nie posiada markerów, w grze pomagają boczne znaczniki pozycji w kształcie niewielkich, czarnych kropek. Szerokość siodełka główki wynosi 43 mm, a menzura 25,25" (641,35 mm).

Na osprzęt składają się chromowane, satynowe klucze Sperzel Solid Pro oraz preamp Ovation Op Pro Studio z pickupem Ovation OCP1K. W skład kompletu wchodzi odlewany futerał.

www.ovationguitars.com