Ovation wznawia sygnaturę Glena Campbella

Newsy
Pozostałe artykuły marki OVATION
Ovation wznawia sygnaturę Glena Campbella

Firma Ovation Guitars zaanonsowała nową edycję elektro-akustycznych modeli Glen Campbell Signature.

Nowy model, wykonany ręcznie w Custom Shopie Ovation w New Hartford w stanie Connecticut, we współpracy z rodziną Campbella, jest precyzyjnym odtworzeniem ikonicznego modelu 1771. "Ovation ma zaszczyt współpracować z Glenem Campbellem i być częścią jego niezrównanego dziedzictwa od blisko 50 lat" - mówi brand manager firmy Bill Xavier. "Pozostając w bliskim kontakcie z rodziną Campbella byliśmy w stanie wiernie odtworzyć jego najbardziej klasyczną gitarę wzbogaconą o nowoczesne rozwiązania, które sprawiły, że nowy model Glen Campbell Signature jest najlepiej brzmiącym instrumentem Ovation, jaki kiedykolwiek powstał".

"Te gitary są zarówno uhonorowaniem muzyki mojego ojca, jak i upamiętnieniem blisko półwiecznej współpracy między Glenem Campbellem a Ovation Guitars" - mówi syn artysty, Cal Campbell. "Poświęcono bardzo wiele uwagi, aby wiernie odtworzyć każdy detal oryginalnego brzmienia mojego ojca i mam nadzieję, że będzie to inspiracją do grania, tworzenia i występowania dla przyszłych pokoleń muzyków."

W 1969 roku Glen Campbell stał się jednym z pierwszych endorserów Ovation, który za pośrednictwem swojego telewizyjnego programu The Glen Campbell Goodtime Hour zaprezentował tę firmę milionom Amerykanów. W ciągu kolejnych dekad Ovation blisko współpracowała z Campbellem, wprowadzonego do Country Music Hall of Fame zdobywcą wielu nagród Grammy, nad wieloma ikonicznymi instrumentami. To właśnie potrzeba większej mobilności Campbella na scenie, sprawiła, że Ovation rozwinął system piezo w swoich gitarach. "Nie znosiłem mikrofonów ustawionych na wprost kamery - opowiadał gitarzysta w jednym z wywiadów - dlatego naciskałem na Ovation, aby znalazła rozwiązanie dla tego problemu".

Ovation Glen Campbell Signature Model wyposażony jest płytki korpus Vintage Style Lyrachord, stosowany we wczesnych gitarach firmy w latach '60 i '70, który zaprojektowano do uzyskiwania silnego brzmienia w środkowym paśmie i jasnej góry, co pomaga w dokładnej artykulacji i świetnie sprawdza się zarówno w studio jak i na żywo. Korpusy wykonane z opatentowanego materiału o nazwie Lyrachord, który w swej strukturze zawiera włókna szklane, cechują się dużą wytrzymałością, a konstrukcja z płytkim pudłem rezonansowym pomoże w zachowaniu komfortu graczom o mniejszej sylwetce oraz zwolennikom profili typu slim.

Instrument posiada również płytę wierzchnią z litego świerku sitkajskiego klasy AA, pięcioczęściowy gryf z mahoniu i klonu, hebanową podstrunnicę, na której znalazły się klasyczne znaczniki pozycji w kształcie diamentów oraz sygnatura Glena Campbella z macicy perłowej, mostek z orzecha i centralnie położony otwór rezonansowy z inkrustowaną rozetą.  

Gitarę wyposażono w vintage'owy system elektroniczny z preampem FET, stosowanym w modelach firmy w latach '70, zainstalowany w celu zachowania wierności z brzmieniem gitary Glena Campbella. Przedwzmacniacz ten, który pojawił się po raz pierwszy w 1979 roku w modelach z elektro-akustycznej linii Adams jest klasycznym już systemem Ovation. FET posiada wyjście stereo oraz indywidualne regulatory Volume i Tone, które są łatwo dostępne podczas występu na żywo.

Ovation Glen Campbell Signature Model dostępny będzie w wykończeniu naturalnym i sunburst z ręcznie kładzionym lakierem nitro. Poza modelami wytwarzanym w Stanach Zjednoczonych firma będzie oferować również sygnatury Campbella w wysokiej jakości ale niższej cenie, również w wersji cutaway.

http://www.ovationguitars.com