Jackson USA Signature Oli Herbert Rhoads

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson USA Signature Oli Herbert Rhoads

Do grona artystów firmy Jackson, którzy mogą pochwalić się sygnowanym instrumentem marki dołączył gitarzysta All That Remains, Oli Herbert.

Mówi Oli Herbert: "Jackson zawsze był punktem odniesienia dla tego, czym powinna być metalowa gitara. Randy Rhoads jest dla mnie wielką inspiracją i był on artystą Jacksona. Pamiętam, że kiedy dołączyłem do zespołu, nasz poprzedni gitarzysta miał Jacksona V i gdy na niej grałem myślałem sobie "wow, ten instrument jest fenomenalny". V ma doskonały, ergonomiczny kształt i zawsze układa się w optymalnej pozycji do grania na żywo. Kocham Jacksona i jego produkty i jestem dumny mogąc być częścią tego tej ekipy."

Oparty na modelu, którego Herbert używa na scenie, USA Signature Limited Edition Oli Herbert Rhoads posiada mahoniowy korpus w kształcie V z topem z klonu wzorzystego 3/4" w niezwykłym wykończeniu Red Rum. Jednoczęściowy gryf wycinany z klonu metodą quartersawn przechodzi przez całą długość korpusu, połączony jest metodą scarf joint z główką Jackson 3x3 AT-1 (a więc z trzema kluczami po obu stronach) oraz posiada czarny binding. Gryf wzmacnia grafitowy pręt, a ręcznie kładziony lakier uretanowy sprzyja gładkiemu poruszaniu się po całej długości gryfu. Na hebanowej podstrunnicy o zmiennym promieniu (12”-16”) umieszczono 24 progi jumbo ze stali nierdzewnej oraz markery z masy perłowej w kształcie runy Thurisaz. Menzura instrumentu wynosi 25,5" (648 mm).

Gitarę wyposażono w parę humbuckerów Seymour Duncan Duality, które cechują się hybrydową konstrukcją łączącą brzmieniową elastyczność pasywnych pickupów z dodanym na pokładzie aktywnym preampem. W rezultacie powstaje silne i wszechstronne brzmienie z wyraźną górą, mocnym pasmem środkowym i dobitnym dołem, co świetnie sprawdza się w metalu, ale dzięki możliwościom uzyskiwania brzmień czystych, również w bluesie i rocku. Humbuckery sterowane są trzypozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczym pokrętłem głośności.

Na pozostałe wyposażenie instrumentu składa się chromowany hardware, blokowane siodełko i mostek tremolo FU-Tone ze sprężyną tremsetter oraz klucze die-cast Gotoha. W komplecie dodatkowo twardy futerał i dodatki - sygnowany pasek ozdobiony runami, customowe kostki wraz z metalowym pudełkiem oraz podpisany przez Herberta certyfikat autentyczności.

https://www.jacksonguitars.com