Stormbender Devin Townsend Signature 7-String Masterbuilt

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FRAMUS
Stormbender Devin Townsend Signature 7-String Masterbuilt

Jedną z nowości firmy Framus z serii Masterbuilt Custom Shop jest siedmiostunowa wersja modelu Stormbender, czyli sygnatury Devina Townsenda.

Framus Stormbender Devin Townsend Signature 7-String Masterbuilt posiada trzon korpusu z włókna węglowego, top wykonany z klonu oraz tył z mahoniu. Znajdziemy tu także specjalnie dopasowaną, drewnianą maskownicę elektroniki. Wklejany gryf to klon płomienisty z podstrunnicą z hebanu Tigerstripe o promieniu 20", 22 progami jumbo wykonanymi z nowego srebra i z zaokrąglonymi krawędziami, a także fluorescencyjnymi markerami bocznymi. Podobnie jak w innych sygnaturach Townsenda przy 12 progu umieszczono inkrustację w kształcie okręgu (Devin Townsend Circle) oraz w kształcie trójkąta na tarczy korpusu. Na specjalne zamówienie inkrustacje oraz logo Framus na główce mogą zostać wyposażone w światła LED. Instrument dostępny jest w wykończeniu Special Olive Green Metallic High Polish oraz Antique White Satin.

Gitara posiada blokowane klucze Grover Rotomatics, siodełko Graph Tech Black Tusq Low Friction, mostek Evertune oraz zaczepy paska Warwick Security Locks. Za brzmienie odpowiadają aktywne humbuckery Fishman Fluence. Kontrola brzmienia to pojedyncze pokrętła Volume i Tone z opcją push/pull zwiększającą opcje brzmieniowe oraz trzypozycyjny przełącznik toggle. Menzura wynosi 26,5".

http://www.warwick.de/en/Framus-.html