Steven Wilson zapowiada soundtrack do gry

Newsy
Steven Wilson zapowiada soundtrack do gry

Już 1 grudnia światło dzienne ujrzy stworzony przez Stevena Wilsona soundtrack "Last Day Of June" do gry komputerowej o tej samej nazwie, inspirowanej jednym z utworów muzyka.

"Last Day Of June" to gra na platformę PS4 i Windowsa inspirowana utworem "Drive Home" oraz stworzonym do niego teledyskiem, pochodzącym z wydanego w 2013 roku albumu Stevena Wilsona "The Raven That Refused to Sing (And Other Stories)" Album ukaże się wyłącznie w wersji cyfrowej.

Soundtrack "Last Day Of June" zainspirowany jest wizualizacjami i pomysłami zaczerpniętymi z "Drive Home" i składa się z muzyki z pierwszych czterech solowych krążków Wilsona - "Insurgentes", "Grace For Drowning", "The Raven That Refused To Sing (And Other Stories)" oraz "Hand.Cannot. Erase.", a także kompozycji pochodzących z ambientowo - elektronicznego projektu Bass Communion. Wszystkie utwory zostały - specjalnie na potrzeby gry - przearanżowane do wersji instrumentalnych. Wśród nich znajdą się alternatywne wersje "Routine", "The Raven That Refused to Sing" oraz "Deform To Form A Star".

"Kilka lat temu zapytano mnie o pozwolenia na wykorzystanie paru pomysłów pochodzących z teledysku do "Drive Home" na potrzeby gry komputerowej. Jej twórcy chcieli pogłębić historię bohatera pięknie namalowanego przez Hajo Mullera i powołanego do życia przez Jess Cope." - mówi Steven Wilson. "Nie mam pojęcia jak to wszystko powstało, ale końcowy rezultat mnie uszczęśliwił. Gra wyrosła z mojej muzyki i oryginalnego teledysku. Jednym z moich planowanych od dłuższego czasu pomysłów jest stworzenie muzyki do filmu. Teraz czuję się niemal jakbym to uczynił. Nie postrzegałem wcześniej gier komputerowych jako gałęzi sztuki, ale po moim doświadczeniu z "Last Day Of June" wiem już, że tak może się stać."

Stworzona przez Massimo Guarini gra "Last Day of June" miała swoją premierę w sierpniu 2017 r.