ROCKBOARD by Warwick Quad 4.2 B, MOD 1, MOD 2, MOD 3

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki ROCKBOARD
Testy
571 PLN (Quad 4.2 B)
2019-01-07
ROCKBOARD - by Warwick Quad 4.2 B, MOD 1, MOD 2, MOD 3

W ofercie firmy Warwick obok wysokiej klasy gitar basowych i wzmacniaczy bardzo ważne miejsce zajmują również akcesoria dla muzyków, wśród których znajdziemy szeroki wybór praktycznych i dopracowanych pedalboardów.

Na początku tego roku podczas zimowych targów NAMM Show, zaprezentowane zostały na nowo zaprojektowane modele serii RockBoard 2018, uzupełnione też bardzo praktycznymi akcesoriami. Producentowi zależało na stworzeniu pedalboardów o lekkiej wadze, dużej wytrzymałości i potencjale instalacji wielu efektów jak również zasilaczy, montowanych na specjalnym stelażu.

Do dyspozycji mamy siedem wersji wielkościowych od 46 do 102 cm, każda dostępna z materiałowym gig-bagiem lub twardym futerałem: DUO 2.1 (46 x 14,6 cm), TRES 3.1 (51 x 23,6 cm), QUAD 4.1 (46 x 32,6 cm), QUAD 4.2 (61 x 32,6), CINQUE 5.2 (61 x 41,6) i CINQUE 5.3 (81 x 41,6) oraz CINQUE 5.4 (102 x 41,6 cm). Opcjonalna podstawka The Tray oraz stelaż Frame XL pozwalają w wygodny sposób zamontować każdy rodzaj zasilacza pod spodem pedalboardu.

Poza nową serią RockBoard zaprezentowane zostały też moduły Patch Bay, montowane w przednim otworze pedalboardu, znacznie ułatwiające wzajemne uporządkowanie sprzętu i okablowania oraz estetyczne, wygodne wyprowadzenie na front najpotrzebniejszych do zewnętrznego podłączenia gniazd. Dodajmy, że pedalboardy RockBoard 2018 otrzymały branżową nagrodę MIPA (Musikmesse International Press Award) w kategorii „Guitar Accessories”. Do testu dzięki firmie W-Distribution otrzymaliśmy pedalboard Quad 4.2 w wersji z gig-bagiem oraz trzy moduły MOD 1, MOD 2, MOD 3. Na wszystkie produkty dystrybutor udziela też 4-letniej gwarancji.

ROCKBOARD QUAD 4.2

RockBoard Quad 4.2 posiada wymiary 61 cm x 32.6 cm, co powala umieścić na nim już sporą ilość efektów z jednym, bądź dwoma pedałami ekspresji. Konstrukcja powstała z jednego, giętego na zimno kawałka aluminium, stanowiącego ramę (na powierzchni stelaża nie znajdziemy spawów). Powierzchnia pedalboardu jest całkowicie gładka, przez co zyskujemy jeszcze więcej cennej przestrzeni, pozwalającej na bardzo swobodne ułożenie różnej wielkości efektów. Czarne, proszkowe wykończenie o lekkim, satynowym połysku jest trwałe i prezentuje się wyjątkowo estetycznie. Stabilności dodają pionowe wsporniki w kształcie litery U, nie zwiększając zbytnio wagi. Innowacyjna, dziurkowana powierzchnia działa równie dobrze przy standardowej metodzie montażu, jak i przy zastosowaniu sprzedawanych oddzielnie platform RockBoard Quick Mount. Otwory umożliwiają wygodne ukrycie kabli pod powierzchnią pedalboardu, co nadaje całemu setupowi przejrzystości i porządku.

Dobrze przemyślano też sposób montażu zasilacza pod spodem. Dostępna dodatkowo, niedroga podstawka The Tray pozwala na przymocowanie zasilacza jedną śrubką, opaskami zaciskowymi czy poprzez przyklejane do obu powierzchni rzepy. Co najważniejsze nie musimy wiercić też żadnych dziur w ramie. Montaż efektów do pedalboardu odbywa się za pomocą dołączonych w komplecie samoprzylepnych rzepów velcro, których jedną część przykleja się do pedalboardu, a drugą do spodów efektów. Do dyspozycji mamy tu dwie taśmy o szerokości 50 mm i 25 mm. Kable można okiełznać za pomocą opasek zaciskowych, również dołączonych w komplecie. Taka technologia umożliwia wygodną i szybką zmianę konfiguracji systemu efektów.

Dodajmy, że w ofercie producenta pojawiły się ostatnio przewody do połączeń efektów – dostępne są różnej długości kabelki z płaskimi wtykami, również MIDI, jak i nowe zestawy przewodów do samodzielnego montażu, z ciętym przewodem oraz innowacyjnymi jackami z miniaturowymi główkami (bez lutowania), które mogą pracować jednocześnie jako wtyki łamane bądź proste. Pedalboard otrzymaliśmy w wersji z gig-bagiem, którego wzmacniacne, obszyte wytrzymałym materiałem ścianki zapewniają dobrą ochronę efektów. Pokrowiec zapinany jest na zamek błyskawiczny i dzięki paskowi zawieszanemu na ramieniu zapewnia większą wygodę przenoszenia w porównaniu do sztywnych futerałów flight-case, które oczywiście lepiej zabezpieczą cenne urządzenia podczas transportu, ale są nieco cięższe i również trochę droższe. Tu już wybór zależy od preferencji. Gig-bag zaopatrzony jest w kieszeń, a w środku bez problemu zmieszczą się potrzebne przewody i małe akcesoria.

ROCKBOARD PATCH BAY MOD 1, MOD 2, MOD 3

Z przodu pedalboardu znajduje się otwór, do którego możemy zamontować dostępne dodatkowo moduły Patch Bay. Pasują one do wszystkich pedalboardów z serii poza Duo 2.1, co podyktowane jest jego kompaktowymi rozmiarami. Moduły znacznie ułatwiają wzajemne podpięcie zawartości pedalboardów i urządzeń zewnętrznych oraz uporządkowanie połączeń i wyprowadzeń, całość prezentuje się też estetycznie i profesjonalnie. W jednym miejscu skupione są potrzebne gniazda pozwalające na szybkie podłączenie przewodów do zasilania, wzmacniacza i jego pętli efektów, pedałów ekspresji lub innych zewnętrznych urządzeń, bez potrzeby szukania gniazd za każdym razem na pedalboardzie. Również takie podpinanie wymaga często stosowania mniejszych wtyków, kable wychodzą czasem nieestetycznie gdzieś ze środka – tu bez problemu możemy korzystać z dowolnych, firmowych przewodów wpinanych w czytelne gniazda.

Do dyspozycji są 3 moduły RockBoard MOD 1, MOD 2, MOD 3, oferujące różne odmiany często używanych przyłączy – jack (wszystkie w wersji TRS), XLR, MIDI czy USB. Każdy z nich posiada z tyłu odpowiedniki przednich gniazd, co pozwala poprowadzić krótkie kabelki pod spodem do odpowiednich gniazd efektów lub urządzeń mieszczących się na pedalboardzie. Montaż modułów jest bardzo prosty – wystarczy wyjąć gumową osłonę z ramki, włożyć moduł i przykręcić go dwoma dostarczonymi w komplecie śrubkami.

MOD 1 oferuje 5 gniazd jack TRS, 1 x XLR i zasilania 9V, co najlepiej sprawdzi się przy klasycznym połączeniu 4-przewodowym z pętlą wzmacniacza i wyprowadzeniu sygnału do konsolety i PA. Gniazdo 9V pomoże np. w przypadku stosowania głównego zasilacza efektowego, który nie jest podłączany bezpośrednio do napięcia 230 V i do pracy wymaga zewnętrznego zasilacza. Piąte gniazdo jack może posłużyć do podpięcia dowolnego przełącznika bądź pedału ekspresji. MOD 2 pozbawiony jest wyjścia XLR, ale posiada gniazda MIDI oraz wejście USB, dzięki czemu możliwa jest integracja ze wzmacniaczami i urządzeniami sterowanymi poprzez MIDI, jak również podłączenie z komputerem czy kartą muzyczną. MOD 3 przyda się na pewno do podłączenia mikrofonu dla wokalisty (XLR 3) i wyprowadzenia sygnału stereo poprzez wyjściowe gniazda XLR.

Nowa, nagrodzona na tegorocznych targach Musikmesse seria pedalboardów RockBoard 2018 oferuje usprawnione i bardzo przemyślane wersje platform efektowych, które dostępne w różnych rozmiarach i uzupełnione o bardzo użyteczne moduły Patch Bay oferują wysoką funkcjonalność i możliwość zmontowania profesjonalnego pedalboardu o w zasadzie dowolnej wielkości.

www.rockboard.de
www.w-distribution.de

 

RockBoard Quad 4.2 B

Wymiary: 610 x 326 x (37-71) mm
Waga: 2 kg
Wyposażenie: gig-bag, opaski zaciskowe do montażu zasilacza lub spięcia przewodów, samoprzylepne taśmy Velcro na rzepy (50 mm i 25 mm).

RockBoard MOD 1, MOD 2, MOD 3

Wymiary: 175 x 59 x 48 mm
Waga: 550 g
Przyłącza: MOD 1 – 5 x jack TRS, 1 x XLR, 1 x 9V, 1 x AC 230 V; MOD 2 – 4 x jack TRS, 2 x MIDI (IN/ i OUT), 1 x USB, 1 x AC, MOD 3 – 3 x jack TRS, 2 x XLR męski, 1 x XLR żeński, 1 x AC
Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
5.5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
571 PLN (Quad 4.2 B)
263 PLN (MOD 1, MOD 2, MOD 3)
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
październik 2018
Kup teraz