Nowe pedalboardy RockBoard 2018

Newsy
Pozostałe artykuły marki ROCKBOARD
Nowe pedalboardy RockBoard 2018

Firma RockBoard zaprezentowała szeroką gamę nowych pedalboardów w różnych rozmiarach.

Nowa seria RockBoard 2018 jest zaprojektowana zupełnie na nowo. Producentowi zależało na stworzeniu pedalboardów o lekkiej wadze, dużej wytrzymałości i potencjale instalacji wielu efektów jak również zasilaczy (według specjalnej metody). Aluminiowa, gięta na zimno konstrukcja nie posiada widocznych spawów. Jej powierzchnia jest zupełnie gładka, co daje jeszcze więcej przestrzeni i oszczędności.

Pionowe wsporniki w kształcie litery “U” nadają stabilność nie dodając ciężaru. Nowe pedalboardy RockBoard nie chwieją się i nie wyginają. Innowacyjna, dziurkowana powierzchnia działa równie dobrze przy standardowej metodzie montażu, jak i przy zastosowaniu sprzedawanej oddzielnie platformy RockBoard Quick Mount. Otwory umożliwiają ukrycie kabli pod powierzchnią pedalboardu, co nadaje całemu setupowi przejrzystości i porządku. Ponadto, zasilacz można zamontować pod platformą lub na uniwersalnej, opcjonalnej podstawce RockBoard The Tray.

 

Wszystkie modele z serii RockBoard 2018 (poza Duo 2.1) są kompatybilne z modułami RockBoard. Dostępnych jest siedem rozmiarów pedalboardów – od 46 cm do 102 cm szerokości - wszystkie oferowane z pokrowcem lub futerałem flight case.

Podczas niedawno zakończonych targów Musikmesse we Frankfurcie, pedalboardy RockBoard otrzymały branżową nagrodę MIPA (Musikmesse International Press Award) w kategorii „Guitar Accessories”.

RockBoard DUO 2.1

RockBoard Duo 2.1 to najbardziej kompaktowy z pedalboardów tej serii RockBoard – idealny na małe koncerty. Jest na nim wystarczająco dużo miejsca na podstawowe efekty gitarowe. Podobnie jak jego więksi bracia, posiada stabilną konstrukcję z giętego aluminium.

RockBoard TRES 3.1

RockBoard TRES 3.1 oferuje więcej przestrzeni na większe efekty cyfrowe i multiefekty. Posiada trzy wsporniki i z łatwością pomieści także efekty typu mini i micro. Ponadto, platforma jest bardzo lekka i poręczna.

RockBoard QUAD 4.1 i QUAD 4.2

Nowe pedalboardy RockBoard QUAD 4.1 i QUAD 4.2 również posiadają sporo miejsca. Tutaj zmieści się nawet większa kaczka czy pedały głośności. Cztery wsporniki zwiększają możliwości bezpiecznego montażu mini i mikro efektów. Na nowej platformie montażowej RockBoard znajdzie się miejsce również na multi-zasilacz.

RockBoard CINQUE 5.2 i CINQUE 5.3

Wraz z nową konstrukcją pojawiają się właściwie nieograniczone możliwości aranżowania efektów. Od pełnowymiarowych looperów i przełączników po systemy MIDI i mniejsze switche – wszystko zgodnie z preferencjami użytkownika. Przestrzeń oferowana przez RockBoard CINQUE 5.2 i CINQUE 5.3 jest bardzo wygodna, zwłaszcza w sytuacjach koncertowych, a sama konstrukcja zaskakująca lekka. Nowy The Tray utrzyma praktycznie każdy cięższy sprzęt służący do zasilania sprzętu.

RockBoard CINQUE 5.4

Nowy pedalboarda RockBoard CINQUE 5.4 jest “tak duży jak trzeba”. Bezmiar przestrzeni można zagospodarować wszelkiej maści procesorami dźwięku i efektami. To pedalboard dla prawdziwych kolekcjonerów, na duże występy (lub pokazy). Kwestia zasilania wszystkich skarbów, jakie posiadacz zdoła umieścić na platformie, nie stanowi problemu. Dzięki specjalnej, dostępnej oddzielnie platformie The Tray, zasilacz nawet największego kalibru otrzyma dogodną i stabilną przestrzeń do intensywnej pracy.

Więcej informacji: www.rockboard.de/en/Home.html

www.w-distribution.de