Fender Dhani Harrison Signature Ukulele

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Dhani Harrison Signature Ukulele

Fender zaprezentował pierwsze w ofercie sygnowane ukulele, będące owocem nowej współpracy z multiinstrumentalistą, wokalistą i kompozytorem, Dhanim Harrisonem.

Jako pierwszy w linii Signature Series Ukulele, sygnowany model Fender Dhani Harrison Signature Ukulele jest częścią słynnej serii Artist Signature. Dhani dorastał grając na ukulele, które wkrótce stało się integralnym narzędziem w jego komponowaniu. Wszechstronność Dhani Harrisona na scenie i poza nią doprowadziła go do współpracy z wieloma różnymi artystami, jak Wu-Tang Clan czy Jeff Lynne.

Nowy model Fender Dhani Harrison Ukulele dostępny jest w dwóch wyrazistych i przyciągających wzrok satynowych wykończeniach, Sapphire Blue oraz Turquoise, z grawerowanym wzorem Shiva Yantra z tyłu instrumentu i fazami księżyca Shiva zdobiącymi podstrunnicę, mającymi osobiste znaczenie dla Harrisona.

Tenorowe ukulele posiada top z litego drewna ovangkol, boki i tył również wykonano z ovangkol, gryf z nato zaopatrzono w orzechową podstrunnicę z 19 progami. Na pokładzie zamontowano elektronikę Fendera, ukulele dostarczane jest w komplecie z gig-bagiem.

www.fender.com