Victory V4 The Copper Preamp

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki VICTORY
Victory V4 The Copper Preamp

Do rodziny lampowych preampów V4 firmy Victory, oferowanych w kompaktowym, stompboxowym rozmiarze, dołączył czwarty model, The Copper, oparty na wzmacniaczach VC35 The Copper.

Rodzina podłogowych, wyposażonych w lampy, prempów Victory V4 obejmuje już tym samym cztery modele: The Sheriff, The Kraken, The Jack (wcześniej znany jako The Countess, w tym roku nazwa została zmieniona na The Jack, aby podkreślić wszechstronność urządzenia) oraz najnowszy - The Copper. The Copper zasilił jednocześnie rodzinę, która obejmuje już wzmacniacze V35 The Copper i V35 The Copper Deluxe w wersji head oraz combo.

Rodzina preampów Victory V4 w komplecie

Victory V4 The Copper to przedwzmacniacz w formie pedału gitarowego, który zapewnia w pełni lampowy tor sygnału czystego i przesterowanego. Jego kompaktowy rozmiar pozwala na zamontowanie go w pedalboardzie, albo umieszczenie na wzmacniaczu lub biurku, co sprawdza się szczególnie dobrze, kiedy nie masz pod ręką własnego wzmacniacza. Można zastosować go bezpośrednio z przodu wzmacniacza lub interfejsu nagrywania, lub też w połączeniu z pętlą efektów wzmacniacza, aby całkowicie ominąć układ przedwzmacniacza i uzyskać zupełnie nowe wrażenia dźwiękowe. Jak zapewnia producent, to zdecydowanie nie jest „zwykły” pedał overdrive.

Wszystkie cztery przedwzmacniacze podłogowe Victory z serii V4 zamknięto w obudowie z giętej stali, wszystkie posiadają także podobną funkcjonalność, układ regulatorów i przełączników oraz możliwości podłączeń, choć w przypadku The Copper znajdziemy kilka różnic. Preampy V4 to pierwsze przedwzmacniacze gitarowe w stompboxowym formacie, wyposażone w cztery lampy, a zatem podobnie jak w pozostałych modelach, The Copper jest w pełni lampową konstrukcją wykorzystującą jedną lampę EC900 i trzy CV4014. Urządzenie oferuje dwa kanały, wybierane dedykowanym footswitchem Treble Boost - kanał podstawowy oraz Treble Boost, zaprojektowany jako booster podbijający wysokie tony w celu uzyskania kremowego, lampowego overdrive i sustainu. Każdy kanał ma odrębną regulację głośności (pokrętła Master 1 z zieloną diodą i Master 2 z diodą koloru czerwonego).

Kontrola V4 The Copper obejmuje także globalne korektory Gain i Tone oraz globalną trzypasmową korekcję (pokrętła Treble, Middle i Bass). Wszechstronność brzmienia zapewnia także trójpozycyjny przełącznik Bass Mode. Pozycja pierwsza to tryb Full Bass na kanale 1 i Bass Cut w przypadku wybrania kanału Treble Boost, pozycja druga uruchamia tryb Bass Cut dla obu kanałów, a trzecia to globalny tryb Full Bass. Nie zabrakło oczywiście nożnego przełącznika Bypass.

Victory V4 The Copper Preamp może pracować w trybie Amp Through i Standalone. Pierwszy z nich oferuje pełną funkcjonalność, dając możliwość podłączenia przez pętlę z innym wzmacniaczem, gdzie dzięki V4 zyskujemy dodatkowe dwa kanały (gniazada Loop In, Loop Out). Po aktywacji preampu The Copper wyłącza on z toru przedwzmacniacz naszego wzmacniacza – korzystamy wtedy z kanałów V4, a po wyłączeniu go przełącznikiem Bypass, wracamy do kanału wzmacniacza. W trybie Standalone The Copper zachowuje się jak zwykły efekt - aktywne są wtedy tylko gniazda wejścia gitarowego (Input) i wyjścia (Effect Out)

Umieszczone z boku urządzenia gniazdo TRS umożliwia zdalne przełączanie pedału. Można w ten sposób sterować włączaniem / wyłączaniem, a także przełączaniem miedzy kanałami za pomocą oddzielnego dwuprzyciskowego przełącznika nożnego lub za pomocą nowoczesnej programowalnej jednostki przełączającej.

 

https://www.victoryamps.com/
https://guitarcenter.pl/