Trzy nowe preampy Victory V4 Series

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki VICTORY
Trzy nowe preampy Victory V4 Series

Firma Victory wprowadziła do oferty zaprezentowane po raz pierwszy na zimowych targach NAMM trzy kompaktowe preampy z serii V4 w formie stompboxów: The Countess, The Sheriff i The Kraken.

Preampy Victory, które możemy zainstalować bezpośrednio w pedalboardzie przynoszą dwa dodatkowe kanały dla używanych wzmacniaczy oraz zapewniają unikalne lampowe brzmienia overdrive. Charakterystyka brzmieniowa preampów stanowi odzwierciedlenie cech wzmacniaczy V30 The Countess, Sheriff 22 i Sheriff 44 oraz VX The Kraken. O dwóch z nich, Sheriff 22 i VX The Kraken przeczytacie w naszym dziale testów. Wszystkie trzy preampy posiadają tę samą funkcjonalność, układ regulatorów i przełączników oraz możliwości podłączeń.

Preampy posiadają obudowę z giętej stali, oraz specjalną poprzeczkę chroniącą pokrętła w momencie używania dwóch umieszczonych w dolnej części nożnych przycisków (pierwszy z nich służy do przełączania kanałów, a drugi to bypass). Urządzenia zostały wyposażone w układ lamp 1 x EC900 i 3 x CV4014. To pierwsze gitarowe przedwzmacniacze w formie pedałów, uzbrojone w cztery lampy i posiadające w pełni lampową ścieżkę sygnału. To sprawia, że - jak zapewnia brytyjska firma - nie są to zwyczajne przestery.

Preampy posiadają dwa tryby połączeń: Amp Through Mode przy podłączeniu do wzmacniacza albo pętli efektów, albo Standalone w przypadku używania ich jako pedałów gitarowych. Opcja Amp Through Mode pozwala na dodanie dwóch dodatkowych kanałów do wzmacniacza. Gdy pedał jest włączony powoduje ona wyłączenie funkcji wstępnego przetwarzania sygnału przez wzmacniacz i przejęcie jej przez preamp V4, wyłączenie pedału umożliwia normalną pracę wzmacniacza. Przedwzmacniacze posiadają również trzypasmową korekcję (regulatory Bass, Middle i Treble), dwa pokrętła gainu (Vol 1 i Vol 2 oraz Gain 1 i Gain 2 w The Kraken), dwa pokrętła Master Volume oraz trzypozycyjny przełącznik Bright służący do optymalizacji brzmienia w przypadku podłączenia preampów do innych urządzeń.

Preampy V4 można zainstalować w pedalboardzie, ustawić na wzmacniaczu albo biurku. Świetnie sprawdzą się w podróży i innych sytuacjach, gdy nie ma możliwości używania własnego wzmacniacza.

 

 

V4 The Countess

Kanały Clean i Overdrive preampu zostały oparte na wzmacniaczu V30 The Countess opracowanym przez Victory wspólnie z Guthrie Govanem. Pierwszy z nich doskonale wspiera istniejący kanał czysty lub też, w przypadku używania go w trybie wzmacniacza, może posłużyć do wyczyszczenia crunche. Kanał drugi to "nieokiełznany i wspaniały" overdrive.

 

V4 The Sheriff

Kanał pierwszy przynosi klasyczne rockowe brzmienia i bluesową, rasową barwę lat 60, kanał drugi to high gainowa wycieczka w kolejne dekady cechująca się m.in. bardziej agresywnym środkowym pasmem.

 

V4 The Kraken

Podobnie jak jego odpowiednik w świecie wzmacniaczy - VX The Kraken, zaprojektowany przy współpracy z Rabea Massaadem, preamp V4 The Kraken to propozycja dla fanów cięższego, metalowego brzmienia. Kanał pierwszy (Gain 1) to brytyjski overdrive, kanał 2 (Gain 2) oferuje high-gainowe przesterowanie, mocniejsze basowe tony i silny, zwarty środek.

 

https://www.victoryamps.com