Victory VC35 The Copper Deluxe

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki VICTORY
Victory VC35 The Copper Deluxe

Wprowadzony w ubiegłym roku wzmacniacz Victory VC35 The Copper dostępny będzie teraz również w wersji Deluxe.

Victory VC35 The Copper, który w ubiegłym roku zasilił linię Compact Series spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że firma postanowiła opracować nową wersję tego urządzenia - VC35 The Copper Deluxe, która wejdzie w skład serii Heritage. Wzmacniacz będzie dostępny jako jednokanałowy w pełni lampowy 35 watowy head oraz combo 1x12. Nowa wersja rozstała rozszerzona m.in. o lampowy spring reverb (w pierwszej wersji zastosowano reverb cyfrowy) i tremolo oraz o obudowę z sosnowej sklejki obitą eleganckim brązowo-czerwonym tolexem.

Victory VC35 The Copper Deluxe wykorzystuje w preampie dwie lampy 12AX7 i jedną EF184 oraz w końcówce mocy cztery EL84 i oferuje wybór między trybem High & Low Power. Pełna moc 35 watów w oferuje świetny punch i duży headroom. Niska moc 12 watów zapewnia mniejszą głośność, większą kompresję oraz inną odpowiedź harmoniczną i dynamiczną. Na prawo od przełącznika wyboru mocy, na panelu przednim znajdziemy pokrętła Master, Tone, Tremolo Depth, Tremolo Speed, Reverb, Treble, Middle, Bass i Gain oraz przełączniki Mid Boost i Bass Cut.

Kontroler Gain wspólnie z gałką Tone i Master Volume zapewniają szerokie możliwości wzmocnienia między czystymi tonami a brzmieniami ciężkiego rocka. Obrotowy kontroler Bass i przełącznik Bass Cut umożliwiają rozległy wybór brzmieniowy od brytyjskiego soundu lat '60, po pełne i tłuste nowoczesne brzmienia butikowe. Przełącznik Mid Boost, współpracujący z pokrętłem Middle odpowiadają za bogaty lead, a w połączeniu z Bass Cut i podkręconym gainem pomaga w uzyskaniu klasycznego brzmienia rockowej solówki. Lampowy spring reverb, tremolo oraz pętla efektów mogą być włączane i wyłączane za pomocą przełącznika nożnego. Na tylnym panelu znajdziemy m.in. punkty regulacyjne biasu, co przy wymianie lamp EL34 pozwala na szybkie i bezpieczne przetestowanie i precyzyjnie wysterowanie biasu nowego kompletu lamp.

Wersja VC35 The Copper Deluxe Combo pracuje w oparciu o głośnik 12" Celestion G12 Alnico Gold.

Dostępne są również kolumny dedykowane do headu: V112 Gold 1x12 oraz V212 VB Gold 2x12 z pionowym układem dwóch głośników. Obydwie wykorzystują oczywiście głośniki Celestion Alnico Gold.

 

 

 

https://www.victoryamps.com/