Victory VX100 The Super Kraken

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki VICTORY
Victory VX100 The Super Kraken

Firma Victory zaprezentowała nowy model wzmacniacza z serii Heritage - VX100 The Super Kraken.

The Super Kraken wyewoluował ze wzmacniacza z linii Compact Series - VX The Kraken, który został opracowany wspólnie z Rabeą Massaadem i wprowadzony do oferty Victory w 2016 roku. Przypomnijmy, że w katalogu Victory można znaleźć również Krakena w postaci kompaktowego, stompboxowego preampa z serii V4.

Podobnie jak w przypadku starszego, 50 watowego brata, The Super Kraken został zaprojektowany z myślą o cięższym graniu, ale umieszczone pod maską cztery lampy 6L6 są w stanie wygenerować 100 watów mocy. Dotyczy to trybu High Power, tryb Low Power, osiągany dzięki przełącznikowi na przednim panelu, oferuje moc rzędu 30 watów. The Super Kraken posiada również 4 lampy ECC83, a po zmianie biasu ma możliwość pracy, zamiast 6L6 również na lampach EL34.

Tak jak mniejsza wersja, wzmacniacz ma do dyspozycji dwa klasyczne obwody: Gain I dla brytyjskiego overdrive'u oraz Gain II, oferujący high-gainowe, amerykańskie przesterowanie z mocnym, zwartym dołem, który powinien spodobać się między innymi miłośnikom djentowych brzmień. The Super Kraken posiada jednak również trzeci tryb pracy - Clean, który można przełączyć za pomocą footswitcha, albo przełącznikiem Clean/Crunch na przednim panelu. Co więcej, preset Preamp Focus, działający w każdym z trzech trybów (Clean, Gain I i Gain II) i odpalany również przełącznikiem nożnym dodaje do brzmienia jeszcze więcej gainu.

Wzmacniacz posiada 3-pasmową, wspólną korekcję oraz dwa pokrętła głośności - Master I i Master II, które mogą pracować jako niezależnie poziomy Master Volume (przełączane z poziomu foodswitcha), albo zostać przypisane do poszczególnych kanałów (Gain I/Master I i Gain II/Master II). Wzmacniacz oferuje także przełącznik MIDI, przełącznik FX Loop oraz przełącznik Power Amp/Bass Focus, umieszczony na panelu tylnym. Opcja pierwsza nieco przycina basy pozwalając na bardziej vintage'owe brzmienie, opcja druga jeszcze bardziej podkręca zwarte, skoncentrowane najniższe pasmo.

Ponadto na pokładzie znajdują się m.in. gniazda szeregowej pętli efektów, a także gniazda do podłączenia trzech typów dwuprzyciskowych footswitchy oferujących razem sześć funkcji - Gain I/II i Master I/II, Preamp Bass Focus i Clean/Crunch oraz Master/Gain i FX Loop. Dwa pierwsze oferowane są w komplecie ze wzmacniaczem. Obudowę wzmacniacza wykończono szarym winylem z myślą o dopasowaniu do kolumn V212VG i V412VG.

 

https://www.victoryamps.com