Seymour Duncan Polaron – analogowy Phase Shifter

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SEYMOUR DUNCAN
Seymour Duncan Polaron – analogowy Phase Shifter

Katalog efektów gitarowych firmy Seymour Duncan powiększył się o najnowszy analogowy Phase Shifter - Polaron.

Seymour Duncan Polaron to połączenie analogowej sekcji phasera i cyfrowej modulacji, czyli idealna kombinacja dwóch światów.

Analogowe Phase Shiftery stanowią ważną część ścieżki dźwiękowej w naszym życiu. Ich wirujące, marzycielskie, przestrzenne brzmienia przekształcają normalny ton w coś nieziemskiego. Niektóre phasery mają bardzo prostą budowę z jednym pokrętłem, inne to bardziej złożone urządzenia. Polaron jest, według zapewnień firmy, idealnym połączeniem satysfakcjonującej prostoty oraz głębokiego i bogatego w funkcje brzmienia.

Sercem efektu Seymour Duncan Polaron jest regulowany 2- do 16-stopniowy analogowy układ filtrów, który zapewnia szeroki zakres tonów phasera, od subtelnych pulsów po sweepy i brzmienia w stylu flangera. Ponadto, poza regulatorami Depth (zakres modulacji) i Rate (szybkość modulacji), kolejne pokrętła - Tune i Resonance - pozwalają na dalsze dopasowywanie efektów Phase Shiftera. W 100% analogowa ścieżka sygnału zapewnia piękny, ciepły dźwięk, jednocześnie Polaron posiada całkowicie oddzielny, cyfrowy procesor do kontrolowania LFO (oscylator przebiegów wolnozmiennych) i funkcji envelop follower (ENV), co pozwala na maksymalną elastyczność i możliwość zapisywania i przechowywania presetów.

Seymour Duncan Polaron oferuje klasyczne brzmienia phaser, rozwinięte o galaktykę modulacyjnych możliwości, od symulacji ruchomych głośników, przez funkujące auto-wah, dźwięki talk box, głosy robotów i brzmienia flangera. W trybie LFO Polaron może działać jak tradycyjny phaser, dostosowywany ręcznie przy pomocy pokręteł. Można również skorzystać z funkcji Tap Tempo, aby zsynchronizować fazowanie z groove czy ENV reagującą na atak kostki i zapewniającą dynamiczne, w pełni interaktywne doznania phasera.

Zmiana trybu pracy urządzenia, presetów, czy ustawienie Tap Tempo kontrolujemy za pośrednictwem przełączników nożnych. Pozostałe dostępne pokrętła to Sensitivity oraz Stages, służący do wyboru ilości filtrów (od 2 do 16). Polaron posiada również sekcję diod do presetów + Tap Tempo, diodę trybu bypass, diodę funkcji LFO i ENV oraz gniazda Input Jack, Key Jack i Output Jack.

Seymour Duncan Polaron Analog Phase Shifter jest już dostępny w cenie ok 1096 PLN

 

https://www.seymourduncan.com
www.w-distribution.de