NAMM 2020: Kramer zapowiada nową kolekcję na 2020 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki KRAMER
NAMM 2020: Kramer zapowiada nową kolekcję na 2020 rok

Ponownie łapiąca wiatr w żagle, należąca do Gibsona marka Kramer zapowiada najnowszą kolekcję modeli, która zostanie zaprezentowana podczas targów NAMM 2020 i trafi w tym roku do oferty firmy.

Nowości marki obejmują kolekcję ‘Made to Rock Hard’ w liniach Original i Modern. "Wznosimy się na wyższy poziom i, wraz z naszymi nowymi kolekcjami i sygnowanymi modelami, które zaprezentujemy podczas targów Winter NAMM 2020, zaoferujemy hardrockowym i heavymetalowym shredderom dokładnie to, czego oczekują." - mówi szef działu handlowego Gibsona, Cesar Gueikian.

Linia Kramer Original Collection obejmie nowe modele Icon, Baretta, Pacer, Focus i SM-1, natomiast w linii Modern Collection zobaczymy modele Assault, Striker, Nite-V i D-1 Bass. Światło dzienne ujrzą również efekty współpracy z takimi artystami jak Tracii Guns (Gunstar Voyager), Charlie Parra (Vanguard) oraz Dave Sabo (Snake-Baretta). "Zwracamy się w kierunku dziedzictwa Kramera, jako marki oferującej zawodowe instrumenty klasy premium i wracamy do korzeni startując z legendarnymi modelami i artystami" - dodaje Manager ds. Rozwoju Produktu marek Epiphone i Kramer.

Kramer Modern Collection: D-1 Bass i NiteV

Kramer Modern Collection: NiteV, Les Paul i D-1 Bass

"Gram na gitarach, na których grali moi bohaterowie i to wszystko były Gibsony - mówi Tracii Guns z L.A. Guns. "Przyszłość nadeszła i wraz z Kramer Guitars zaprojektowałem dla moich shredderskich przyjaciół najlepszą metalową gitarę, którą z dumą nazwaliśmy Kramer Gunstar."

"Bycie częścią rodziny Gibsona to spełnienie marzeń, ponieważ większość moich ulubionych gitarzystów gra właśnie na tych instrumentach - mówi Charlie Parra z zespołu Difonia. "Gra na Les Paulu, Flying V albo Vanguardzie jest jednocześnie nierzeczywista i motywująca. Koncentruję się na tym, aby zmotywować i zainspirować nowych gitarzystów do osiągania wyznaczonych celów i wierzę, że uda mi się to wraz z nowym, 24 progowym modelem Vanguard. Jeśli koncentrujesz się na klasycznym albo nowoczesnym shreddingu, to gitara dla ciebie."

Kramer Original Collection: Pacer Vintage

Kramer Original Collection: Jersey Star (red), Nightswan (polka dot), ‘84 Beretta (red), SM-1 (orange)

Snake Sabo: "Był rok 1985, pracowałem w sklepie muzycznym w Toms River w New Jersey. Razem z Rachelem Bolanem założyliśmy i rozkręcaliśmy Skid Row. Miałem wówczas możliwość odwiedzenia fabryki Kramera. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie jakość ich gitar oraz to, jak świetną firmą się okazali. Nosiłem wówczas w głowie pomysł na gitarę z pojedynczym humbuckerem przy mostku, pojedynczymi pokrętłami Volume i Tone, czarnym mostkiem Floyd Rose oraz zabójczym wykończeniem. W okolicy mieszkał artysta, Dennis Kline, który przy pomocy aerografu tworzył niesamowite prace. Wykonał on grafikę z wężem wychodzącym z grobu i udało mi się przekonać team Kramera, aby umieścili ją na modelu Kramer Baretta. W ten sposób narodził się mój Kramer Snake.

Ponad 30 lat później mój przyjaciel Todd Harapiak, obecnie producent w Gibson TV zapytał mnie, czy nie byłbym zainteresowany przywróceniem do życia tego instrumentu. Spotkałem się wówczas z nową ekipą Gibsona, zwiedziłem fabrykę w Nashville i spotkałem ludzi, którzy stworzyli jedne z najwspanialszych gitar na tej planecie. Cesar pokazał mi, jak zamierzają odbudować pozycję Gibsona, jako kluczowego gracza w świecie gitary. Ten sam sposób działania obejmuje również Epiphone i Kramera. Byłem pod wielkim wrażeniem ich głębokiego przywiązania do szczegółów i przeszłości marki. Nigdy nie miałem sygnowanego modelu więc powiedzenie, że jestem zaszczycony byłoby niedomówieniem. Kiedy 25 lat temu stworzyliśmy mój model The Snake, nigdy nie spodziewałbym się, że kiedykolwiek zostanie wskrzeszony, zwłaszcza we współpracy z Kramerem (Gibsonem). Jestem dumny i wdzięczny z powodu bycia częścią tej historii. Mam nadzieję, że ten instrument przyniesie gitarzystom tyle radości, ile przyniósł mi."

http://www.kramerguitars.com/