Kramer Snake Sabo Baretta gitarzysty Skid Row

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki KRAMER
Kramer Snake Sabo Baretta gitarzysty Skid Row

Gitarzysta Skid Row, Dave Sabo, może pochwalić się pierwszą w 40-letniej karierze sygnowaną gitarą - Kramer Snake Sabo Baretta.

Należąca do Gibsona, marka Kramer mocno zakotwiczyła się w latach '80, o czym świadczą m.in. prezentowane na początku 2021 roku (i anonsowane już równo rok temu, podczas zimowych targów NAMM 2020), modele sygnowane przez Tracii Guns, Charliego Parra oraz Dave'a Sabo i utrzymane w wybitnie oldschoolowej stylistyce.

 

 

Kramer Snake Sabo Baretta (grafika nie obejmuje systemu D-Tuna)

Kramer Snake Sabo Baretta wzoruje się na ulubionym modelu należącym do gitarzysty i został ozdobiony dokładną repliką grafiki przedstawiającej węża i wykonaną przez współpracującego z Kramerem Dennisa Kline.

"Jestem zaszczycony, że marka Kramer została wskrzeszona przez Gibsona, a ja stałem się częścią tego procesu - mówi Dave "The Snake" Sabo. "Snake Baretta wziął swój początek jako prosty pomysł 35 lat temu i odegrał ogromną rolę w naszych początkowych latach. Teraz Kramer wypuszcza ten model w limitowanej edycji. Jestem bardzo dumny z bycia częścią rodziny Gibsona i Kramera. Mam nadzieję, że ta gitara spodoba się wszystkim tak bardzo, jak mnie, odkąd została wyprodukowana w 1985 roku."

Kramer Snake Sabo Baretta posiada olchowy korpus w wykończeniu Snake Green Gloss, ozdobiony wspomnianą już grafiką przedstawiającą wychodzącego z grobu węża oraz nagrobek z datą urodzenia gitarzysty. Przykręcany gryf został zbudowany z trzech kawałków klonu i cechuje się profilem K-Speed SlimTaper oraz satynowym wykończeniem. Podstrunnica z wawrzynu mieści 22 progi jumbo oraz białe markery w kształcie kropek.

Na pokładzie umieszczono mostek Floyd Rose 1000 z opatentowanym przez EVH systemem D-Tuna, który pozwala na szybkie przestrojenie gitary do stroju drop D oraz blokadą Floyd Rose LRT-L40, która umożliwia utrzymanie stroju podczas stosowania D-Tuna. Osprzęt obejmuje także klucze Mini Die Cast, umieszczone na odwróconej główce i blokowane siodełko Floyd Rose R2. Za brzmienie Kramer Snake Sabo Baretta odpowiada pojedynczy, umieszczony przy mostku humbucker Kramer 85-T Double Black Open Coil, który zaprojektował lutnik Gibsona, Jim DeCola. Kontrola następuje za pomocą pokręteł Master Volume i Master Tone z potencjometrami CTS.

 

https://www.kramerguitars.com/