Kramer wraca z nowymi modelami

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki KRAMER
Kramer wraca z nowymi modelami

Podczas targów NAMM 2019 należąca do Gibsona marka Kramer zaprezentowała całkowicie odświeżoną ofertę złożoną z wielu modeli w kilku seriach.

Powstały w 1976 roku Kramer może pochwalić się długą i bogatą historią, jednak problemy finansowe, które ostatecznie przełożyły się na przejęcie firmy przez Gibsona sprawiły, że została ona nieco zapomniana przez gitarzystów. Gibson pod nowym przewodnictwem zadeklarował silne wsparcie dla wszystkich posiadanych marek, co znalazło swoje odzwierciedlenie na zimowych targach NAMM 2019, gdzie zaprezentowano szereg nowości.

W najnowszym katalogu marki znalazło się miejsce dla takich klasyków jak serie Baretta Special i Kramer ’84, a także Jersey Star, Nightswan, Assault Plus, czy Focus VT-211 w pięciu nowych kolorach. Do tego dochodzi customowy design, który swego czasu przyniósł marce dużą popularność wśród shredderów. Na wyposażeniu instrumentów znajdziemy m.in. pickupy Seymour Duncan, czy hardware Floyd Rose.

Kramer ‘84

Nowe modele tej klasycznej serii, dostępne w pięciu nowych wykończeniach - Alpine White, Radiant Red, Blue Mettalic, Green Soda i Matte White - posiadają olchowe korpusy i gryfy z klonu cukrowego. Na pokładzie umieszczono humbuckera Seymour Duncan JB Zebra z przełącznikiem series/parallel zmieniającym tryb na szeregowy/równoległy, mostek Floyd Rose 1000 oraz blokowane siodełko Floyd Rose R2.

Assault Plus

Modele Assault Plus łączą klasyczny design Les Paula z mahoniowym gryfem i korpusem zwieńczonym topem z okleiny z klonu płomienistego. Ponadto na pokładzie znalazła się para humbuckerów Seymour Duncan JB i JN Zebra oraz mostek Floyd Rose 1000 z blokowanym siodełkiem Floyd Rose R2. Dostępne wykończenia: Trans Purple i Bengal Burst.

Baretta Vintage

Na wyposażeniu instrumentów z tej serii znajduje się klonowy korpus i szybki gryf Slim Taper o promieniu C wykonany z klonu cukrowego, pojedynczy humbucker Seymour Duncan JB z możliwością rozłączania cewek oraz mostek Floyd Rose 1000 z blokowanym siodełkiem Floyd Rose R2. Kolory: Ruby Red i Pewter Gray.

Focus VT-211S

Gitary posiadają szybki klonowy gryf z progami medium jumbo, klasyczny mostek tremolo Kramera oraz układ przetworników HSS z mostkowym humbuckerem Kramer Alnico V i dwoma singlami Kramer Alnico-V SC-1 sterowanymi pięciopozycyjnym przełącznikiem. Wersje wykończenia: Ruby Red, Pewter Gray, Teal, Purple oraz Natural Satin.

Nightswan

Nightswan powraca z nowym modelem wykończonym na czarno z niebieskimi groszkami oraz uzbrojonym w dwa humbuckery Seymour Duncan JB w pozycji środkowej i przy mostku, mostek Floyd Rose 1000 z blokowanym siodełkiem Floyd Rose R2 oraz hebanową podstrunnicę.

SM-1

Modele z serii SM-1 charakteryzują się konstrukcją z gryfem przechodzącym przez całą długość korpusu oraz podwójnym wcięciem i dostępne są w wersjach wykończenia Candy Blue, Crush i Maximum Steel. Instrumenty posiadają mahoniowy korpus, hebanową podstrunnicę oraz mostek Floyd Rose 1000 z blokowanym siodełkiem Floyd Rose R2. Na elektronikę składa się humbucker Seymour Duncan JB Double Black oraz para pickupów single-coil Seymour Duncan Cool Rail sterowane regulatorami głośności i barwy, pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz dodatkowym przełącznikiem mini toggle.

Jersey Star

Klasyczny model z lat '80 powraca z tym samym wykonanym z masy perłowej logo Jersey Star, złotym hardware, klonowym gryfem oraz trzema humbuckerami Seymour Duncan - JN i dwoma JB z opcją rozłączania cewek. Instrumenty posiadają mostek Floyd Rose 1000 z blokowanym siodełkiem Floyd Rose R2 i dostępne są w kolorach Alpine White i Candy Apple Red.

Baretta Special

Oferowana w bardzo przystępnej cenie Baretta Special to konstrukcja z klonu z pojedynczym humbuckerem Alnico-V Zebra i pojedynczym regulatorem Volume oraz mostkiem tremolo Kramera. Dostępne wykończenia: Candy Blue i Ruby Red.

http://www.kramerguitars.com
http://www.lauda-audio.pl