Kramer Charlie Parra Vanguard

Newsy

Krzysztof Inglik

Pozostałe artykuły marki KRAMER
Kramer Charlie Parra Vanguard

W linii Artist Collection marki Kramer znalazł się model Charlie Parra Vanguard w wykończeniu Candy Apple Red.

Należąca do Gibsona, marka Kramer mocno zakotwiczyła się w latach '80, o czym świadczą m.in. prezentowane na początku 2021 roku (i anonsowane już równo rok temu, podczas zimowych targów NAMM 2020), modele sygnowane przez Tracii Guns, Dave'a Sabo i Charliego Parra utrzymane w wybitnie oldschoolowej stylistyce.

 

 

Charlie Parra Vanguard jest już drugim modelem Kramera sygnowanym przez tego peruwiańskiego shreddera. "Bycie częścią rodziny Gibsona w związku z powrotem Kramera, i to jako pierwszy artysta z Ameryki Południowej, jest dla mnie wielkim zaszczytem" - mówi Charlie Parra. "Ta limitowana wersja modelu Kramer Vanguard oddaje cześć klimatowi lat '80 i ówczesnemu klasycznemu wyglądowi instrumentów, a przy tym wzbogacona jest o nowoczesne elementy, 24 progi i wycięcia zapewniające pełny dostęp. Mam nadzieję, że gitarzyści, bez względu na to skąd pochodzą, polubią ten instrument, który - choć może wyglądać na twardy i ciężki - gra jednak naprawdę płynnie."

Kramer Charlie Parra Vanguard posiada mahoniowy korpus w wykończeniu Candy Apple Red i przykręcany gryf zbudowany z trzech kawałków klonu. Cechuje się on profilem Slim C oraz satynowym wykończeniem. Obwiedziona białym bindingiem (który obejmuje również główkę) hebanowa podstrunnica mieści 24 progi jumbo, znaczniki pozycji w charakterystycznym kształcie, a także marker przy 12 progu, przedstawiający wizerunek sowy. Na płytce osłaniającej pręt umieszczono podpis Parry.

Czerwonemu wykończeniu gitary towarzyszy satynowy, aluminiowy pickguard oraz chromowany osprzęt. Na pokładzie umieszczono mostek LockTone Tune-O-Matic ze stopbarem, klucze Mini Die Cast, siodełko Graph Tech o szerokości 43 mm, a także gniazdo jack, usytuowane w górnym rogu korpusu. Za brzmienie odpowiada para umieszczonych w chromowanych puszkach humbuckerów - EMG 66 przy gryfie i EMG 57 przy mostku. Kontrola następuje za pomocą pojedynczego, chromowanego pokrętła Master Volume i trójpozycyjnego przełącznika, które mieszczą się na pickguardzie.

 

https://www.kramerguitars.com/