Joyo prezentuje nowe efekty Wah/Volume - Wah-I i Wah-II

Newsy
Pozostałe artykuły marki JOYO
Joyo prezentuje nowe efekty Wah/Volume - Wah-I i Wah-II

Firma Joyo zaprezentowała nowe efekty typu Wah/Volume - Classic Wah-I i Multimode Wah-II.

Obydwa nowe pedały posiadają zarówno funkcję Wah-Wah jak i głośności oraz są wyposażone w TrueBypass (aktywny w trybie Wah). Efekty są niewielkie i zgrabne, lekkie oraz ergonomiczne - ich rozmiar nie przekracza wielkości standardowych kostek gitarowych, dzięki czemu mogą zostać łatwo wkomponowane w pedalboard. Gumowa powierzchnia zapobiega ślizganiu i gwarantuje pewny nacisk stopy, a o statusie pedałów informują umieszczone na obu bokach diody LED. Efekty wyposażono w cewki na rdzeniach RM charakteryzujące się bardzo dobrym ekranowaniem magnetycznym i indukcyjnością na poziomie zaprojektowanym specjalnie z myślą o trybie Wah. Zgodnie z zapowiedziami producenta ma to zagwarantować wyjątkowe brzmienie. Z kolei aktywna konstrukcja obwodu regulacji głośności ma zapewnić nienaruszony sygnał i jego minimalną utratę.

Classic Wah-I posiada czarne, a Multimode Wah-II czerwone wykończenie. Na bocznej ściance obydwu efektów znajduje się przełącznik Wah/Vol - Wah/Bypass (w Wah-II w postaci przełącznika toggle) oraz pokrętło Min Vol do regulacji minimalnej głośności (w Wah-I radełkowane płaskie w Wah-II w postaci gałki).

 

Pedał Multimode Wah-II posiada większą możliwość kształtowania brzmienia - to właściwie jedyna, poza kolorem, różnica między obydwoma efektami - poprzez dwie dodatkowe regulacje w postaci pokręteł Quality oraz Rage. Pierwsze pozwala na zmianę charakterystyki brzmieniowej z ostrej i zwartej w kierunku łagodniejszego, bardziej otwartego soundu. Dzięki pokrętle Rage możemy natomiast wybrać pomiędzy sześcioma zakresami częstotliwości Wah-Wah.

 

http://joyoaudio.com