Nowe multiefekty Joyo TC-1 i TC-2

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JOYO
Nowe multiefekty Joyo TC-1 i TC-2

Firma Joyo zaprezentowała nową serię multiefektów Tone Chain, w skład której weszły dwa modele TC-1 i TC-2.

Joyo Tone Chain to wszechstronne i łatwe w transporcie multiefekty charakteryzujące się dużymi możliwościami kształtowania brzmienia, które - jak zapewnia firma - zadowolą każdego gitarzystę. Zarówno TC-1 jak i TC-2 są wyposażone w niezależne sekcje distortion, overdrive i delay oraz takie funkcje jak symulacja kolumn, tuner i pętla efektów plus jeszcze więcej możliwości możliwości modulacji brzmienia. Wspomniane efekty distortion, overdrive i delay, można ze sobą łączyć, ale mogą one również pracować całkowicie niezależnie. Sekcja delay posiada także funkcję Tap Tempo uruchamianą przyciskiem nożnym.

Po lewej stronie panelu efektów znajdziemy wyświetlacz tunera oraz przycisk Tap Tempo. Kolejne trzy footswitche odpowiadają za uruchomienie sekcji poszczególnych efektów, od lewej - delay, distortion i overdrive. Regulacja delay i overdrive jest taka sama w przypadku TC-1 i TC-2 i obejmuje pokrętła:
Delay - Mix (ustawianie proporcji mieszania sygnału dry i wet), Time i Feedback
OD - Drive (kontrola gainu), Tone i Level (regulacja głośności)

Podstawowa różnica między TC-1 i TC-2 widoczna jest w sekcji distortion. W TC-1 jest ona regulowana gałkami Gain, Tone i Level oraz mini przełącznikiem LO/HI, zmieniającym zakres częstotliwości, gdzie opcja HI dopala zarówno średnie, jak i wysokie pasmo. TC-2 posiada natomiast sześć pokręteł sekcji distortion: Gain, Frequency i Level oraz trzypasmową korekcję High, Mid i Low.

Ponadto na pokładzie Joyo TC-1 i TC-2 znajdziemy gniazdo wejściowe gitarowe, gniazdo zasilania DC 9V, wejście AUX IN umożliwiające podłączenie smartfona lub innego urządzenia mobilnego, dwa gniazda pętli efektów (Send i Return), przycisk symulacji kolumn, gniazda Output L/Mono i Output R do podłączenia miksera lub wzmacniaczy oraz, usytuowane z boku efektu wyjścia XLR L i XLR R umożliwiające wyprowadzenie sygnału do konsoli.

 

 

http://www.joyoaudio.com/