Nascar Delay i Atmosphere - nowe efekty Joyo z serii R

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JOYO
Nascar Delay i Atmosphere - nowe efekty Joyo z serii R

Firma Joyo zaprezentowała kolejne dwa stompboxy, które zasiliły debiutującą w ubiegłym roku serię R, grupującą czwartą generację efektów chińskiej firmy i utrzymanych w jednolitej stylistyce.

R-10 Nascar Delay

Nascar Delay jest analogowym efektem typu delay, który został zainspirowany klasyczną konstrukcją BBD (Bucket Brigade Delay) i przynosi ciepłe, naturalne oraz ciemne brzmienie. Efekty BBD, święciły tryumfy szczególnie w latach '70, więc dziś siłą rzeczy Nascar Delay jest przeznaczony przede wszystkim do gitarzystów obracających się w vintage'owych stylistykach. Setup R-10 jest bardzo prosty - stompbox posiada regulatory Delay, Feedback i Mix, a także footswitcha włączającego i wyłączającego urządzenie (o czym sygnalizuje dioda LED).

 

R-14 Atmosphere

Atmosphere to wszechstronny reverb, który cechuje się dziewięcioma wbudowanymi, cyfrowymi typami pogłosu: Spring, Church, Plate, Eko-Verb, Shimmer, Comet, Rewind, Forest i Pulse, wybieranymi za pomocą pokrętła Reverb Mode. O ile charakterystyka niektórych typów reverbu jest dość oczywista (Shimmer, Plate - reverb w stylu plate; Church - duży headroom; Spring - klasyczny reverb sprężynowy, Rewind - efekt przypominający przewijanie taśmy czy Pulse - pogłos trzepoczący), a Eko-Verb to kombinacja reverbu i delaya, tak część z nich producent opisuje w bardziej poetycki sposób. I tak Comet ma być "niczym orbita komety między twoim wzmacniaczem a gitarą", zaś najbardziej enigmatyczny Forest to "kąpiel słoneczna w lesie". Brzmi to co najmniej intrygująco.

Na pokładzie efektu znajdziemy ponadto duże pokrętła Mix i Decay oraz mniejsze regulatory Tone i Mod, który umożliwia modulację każdego brzmienie reverbu. Dodatkowo umieszczono tu również przełącznik Trail, który umożliwia wybór między zwykłym, urwanym wyłączeniem efektu, a bardziej naturalnym stopniowym zanikaniem brzmienia reverbu. Całość zamyka typowy footswitch on/off oraz dioda LED.

 

http://joyoaudio.com/