Nowy sustainer Joyo JGE-01

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JOYO
Nowy sustainer Joyo JGE-01

Firma Joyo zaprezentowała kolejną nowość w ofercie - poręczny sustainer JGE-01.

Mija 50 lat od wynalezienia oraz ponad 40 od opatentowania i zaprezentowania pierwszego modelu EBow, zwanego elektronicznym smyczkiem, który pobudzał struny do drgania, dzięki czemu można było uzyskać dowolnie wydłużony dźwięk strun. Od tego czasu różne firmy prezentowały swoje wersje podobnego urządzenia, w tym TC Electronic z modelem Aeon, który ujrzał światło dzienne w ubiegłym roku. Teraz, z myślą o gitarzystach, swój sustainer zaprezentowała chińska marka Joyo.

Joyo JGE-01 charakteryzuje się ergonomicznym kształtem i opływowymi konturami ułatwiającymi użytkowanie. Obudowę w perłowo-białym kolorze zbudowano z tworzywa sztucznego - poliamidu, o dużej twardości i wytrzymałości. Za realizację podstawowego zadania sustainera - wytworzenie wydłużonych, niemal nieskończonych brzmień i quasi smyczkowych barw odpowiadają dwie, wbudowane cewki, które wytwarzają pole elektromagnetyczne i pobudzają struny gitary wydłużając ich wibrację. Sposób użytkowania Joyo JGE-01 jest bardzo zbliżony do wspomnianego modelu Aeon - należy umieścić go nad struną, której drgania chcemy wzbudzić, a w utrzymaniu pozycji pomagają dwa boczne wcięcia, które opierają się o sąsiednie struny.

Joyo JGE-01 posiada dwa tryby pracy - Normal i Overtone - które można szybko zmieniać za pomocą przełącznika na górnej części obudowy. Subtelną różnicę w brzmieniu obydwu trybów można sprawdzić na poniższym filmie promocyjnym. Urządzenie zasilane jest baterią 9V a o o jego pracy informuje umieszczona z przodu niebieska dioda LED.

 

http://joyoaudio.com