Washburn PXV-MS2FR gitarzysty Stryper

Newsy
Pozostałe artykuły marki WASHBURN
Washburn PXV-MS2FR gitarzysty Stryper

Washburn PXV-MS2FR to najnowsza sygnatura gitarzysty Stryper, Michaela Sweeta.

Zaprojektowany wspólnie ze Sweetem i należący do serii Parallaxe Custom model został zainspirowany instrumentem, na którym gitarzysta Stryper grał podczas jubileuszowego tour "To Hell With The Devil", zorganizowanego z okazji 30-lecia zespołu. Gitara w kształcie cechującym modele Washburn PXV została wykończona w klasyczne dla Sweeta czarno-żółte pasy i wyposażona w wybrane przez niego przetworniki Fishman Fluence Modern.

Washburn PXV-MS2FR posiada mahoniowy korpus i gryf, podczas gdy podstrunnicę wykonano z hebanu. Umieszczono na niej 24 progi, żółte, dzielone markery pasujące do koloru korpusu oraz logo Parallaxe przy 12 progu. Czarną główkę o zmodyfikowanym kształcie mającym upodobnić ją do starej gitary Sweeta zdobi logo Washburna, również w kolorze żółtym. Siodełko główki o szerokości 43 mm wykonano z grafitu.

Instrument wykończono na wysoki połysk w czarno-żółte pasy (również tylną część korpusu), do czego świetnie pasuje czarny osprzęt - oryginalny mostek Floyd Rose oraz klucze Grovera o przełożeniu 18:1. Pracą pary humbuckerów Fishman Fluence Modern steruje trójpozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone. Menzura gitary wynosi 25,5".

 

http://www.washburn.com