NAMM Show 2019: Nowości Warwick i RockBass

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki WARWICK
NAMM Show 2019: Nowości Warwick i RockBass

Warwick zaprezentuje w tym roku szereg basowych nowości. Premiera nowych instrumentów odbędzie się na zbliżających się wielkimi krokami targach NAMM Show 2019, które odbędą się w dniach 24 do 27 stycznia w Anaheim w Kalifornii.

Masterbuilt Custom Shop

Corvette $$ Neckthrough LTD 2019 Masterbuilt

Limitowany model z serii Masterbuilt (LTD 2019), to charakterystyczny bas Corvette $$ NT, który dostępny będzie jako wersja 4 lub 5 strunowa. Ta niesamowicie wyróżniająca się wersja posiada idealnie spasowany top z drewna kasztanowca kalifornijskiego, który łączy w sobie naturalne wykończenie z wielokolorowym pokryciem z akrylu. Korpus instrumentu wykonano z jesionu bagiennego, drewnianym wykończeniem wyróżniają się także motylki kluczy. Gryf, to klon przeplatany paskami ekangi, wykonany w konstrukcji neckthrough z podstrunnicą z hebanu tygrysiego. Na podstrunnicy osadzono 24 progi jumbo z brązu, a także zdobione markery w postaci znaków Yin Yang. Instrument posiada też świecące markery boczne.

Dwa pasywne humbuckery MEC w stylu MM w metalowej obudowie idealnie współgrają z aktywną, dwudrożną elektroniką Warwick, z litowo-jonową, ładowalną baterią, oraz sterowaniem parametrami Volume, Balance, Treble i Bass. Instrument posiada dwa trójdrożne mini-przełączniki dla ustawienia humbuckerów w odpowiednim trybie (szeregowym / równoległym / single coil).

Ulepszenia dla wszystkich instrumentów Masterbuilt w 2019

Od początku roku 2019, wszystkie instrumenty Warwick Masterbuilt Custom Shop będą wyposażone w metalowe obudowy pickupów oraz klucze marki Schaller.

Teambuilt Pro Series

Corvette $$ Bolt LTD 2019 Teambuilt

Tak jak w poprzednich latach, limitowany model basu Masterbuilt Corvette $$ LTD idzie w parze z jego odpowiednikiem w serii Teambuilt Pro “Made in Germany”. Tak samo jak w przypadku modelu Masterbuilt, Corvette $$ Bolt LTD 2019 Teambuilt dostępny będzie jako wersja 4 i 5 strunowa. Korpus to także jesion bagienny z niecodziennym topem z kasztanowca kalifornijskiego, który łączy w sobie naturalne wykończenie z wielokolorowym pokryciem z akrylu. Gryf, 3 częściowy, przeplatany paskami ekanga, został przykręcony do korpusu. Podstrunnica to heban tygrysi, 24 progi jumbo, oraz świecące markery boczne. Tak jak w modelu Masterbuilt, instrument posiada dwa humbuckery MEC MM oraz aktywną, dwudrożną elektronikę Warwick, z kontrolą parametrów Volume, Balance, Treble oraz Bass.

Sklar Bass I Artist Series Teambuilt

Elegancki model Warwick Masterbuilt Sklar Bass I Signature, będzie dostępny od 2019 także jako wersja Artist Series Teambuilt (czterostrunowy), w kolorach Vintage Sunburst Transparent High Polish lub Burgundy Blackburst Transparent High Polish. Korpus basu Sklar Bass I Artist Series Teambuilt, o zaokrąglonym kształcie, to mahoń z topem AAA z klonu płomienistego. Instrument posiada gryf typu set neck, który wykonano z klonu przeplatanego ekangą. Na podstrunnicy zastosowano heban tygrysi, 21 progów, oraz świecące markery boczne. Instrument posiada dwa aktywne przetworniki MEC vintage single coil, a także aktywną, dwudrożną elektronikę MEC z kontrolą parametrów Volume, Balance, Treble, oraz Bass.

Ulepszenia dla wszystkich instrumentów Teambuilt w 2019

Od początku 2019 roku wszystkie modele Warwick Teambuilt będą posiadać certyfikat autentyczności oraz osobne zdjęcie, które wysyłane będzie wraz z instrumentem.

RockBass

RockBass Idolmaker (4 strunowy / 5 strunowy)

W zeszłym roku wzór modelu Framus Idolmaker został przeniesiony do instrumentów Warwick Masterbuilt oraz Warwick Teambuilt. W 2019, Idolmaker Bass pojawi się także jako 4 i 5 strunowy instrument RockBass. RockBass Idolmaker wyposażono w korpus z mahoniu o specjalnie zaokrąglonym kształcie, klonowy, przykręcany gryf, podstrunnicę z drewna wenge, siodełko Warwick Just a Nut III Tedur, 20 progów z nowego srebra, zaczepy paska Warwick Security Locks, pasywne przetworniki MEC vintage single coil z aktywną, dwudrożną elektroniką RockBass i regulatorami Volume, Balance, Treble oraz Bass.

Sklar Bass I Artist Line RockBass

Wśród modeli RockBass, w serii Artist Line, pojawi się także Sklar Bass I. Zaokrąglony korpus tego pięknego instrumentu wykonano z mahoniu, a wieńczy go top AAA z klonu płomienistego. Gryf to klonowa konstrukcja typu set neck. Podstrunnica to heban tygrysi i 21 progów. Instrument posiada dwa pasywne humbuckery MEC vintage single coil, a także aktywną, dwudrożną elektronikę RockBass, z kontrolą parametrów Volume, Balance, Treble i Bass. Inne cechy to chromowany osprzęt, dwuczęściowy mostek Warwick, a także zaczepy paska Warwick Security Locks.

Ulepszenia dla wszystkich instrumentów RockBass Alien w 2019

Od 2019 roku, wszystkie modele RockBass Alien będą produkowane ze świerkowym topem, w satynowym wykończeniu oraz specjalną podpórką na kciuk. Basy będą wysyłane w zestawie z wysokiej jakości pokrowcem RockBag.

www.warwick.de
www.w-distribution.de