Warwick Anniversary Thumb Bass na urodziny właściciela firmy

Newsy
Pozostałe artykuły marki WARWICK
Warwick Anniversary Thumb Bass na urodziny właściciela firmy

Z okazji okrągłych, 60 urodzin właściciela firmy Framus/Warwick, Hansa-Petera Wilfera, powstał unikalny model basu Warwick Anniversary Thumb Bass.

Po hucznych obchodach 70 lecia marki Framus, a także 35 lecia marki Warwick, następna duża rocznica należała do właściciela firmy Framus/Warwick, Hansa-Petera Wilfera, który obchodził swoje 60 urodziny. Specjalnie z tej okazji, powstał jeden z najbardziej spektakularnych instrumentów, jakie zbudowano w 2018 roku. Już niebawem, to lutnicze arcydzieło zostanie zaprezentowane szerszej publiczności podczas targów Winter NAMM 2019 w Anaheim w Kalifornii.

Instrument ten, który powstał jako prezent, jest nawiązaniem do typowego dla Warwicka kształtu Thumb Bass (zbudowanego ręcznie po raz pierwszy w 1985). Model ten, jak żaden inny, reprezentuje markę Warwick. Podążając za sloganem marki “The Sound of Wood”, bas powstał z najwyższej jakości drewna, przechowywanego w magazynach firmy (niektóre elementy powstały z drewna sezonowanego od ponad 30 lat). Tył korpusu to drewno pommelé bubinga. Gryf, który wykonano w konstrukcji neck-through z 7 pasami, łączy w sobie drewna wenge oraz bunge (bubinga), a także przekładkę z białego, fornirowanego klonu. Natomiast wspaniale wyglądająca podstrunnica to specjalnie dobrany heban. Top instrumentu wykonano z pięknego drewna bubinga burl, które posiada niecodzienne wykończenie z przejściem z matowego lakieru w błyszczący. Powłoki wykonano lakierem utwardzanym UV. Zgodnie z przepisami, wszystkie gatunki drewna objęte ochroną CITES, opatrzono odpowiednim certyfikatem.

 

Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość urodzinowego prezentu, bas udekorowano kamieniami szlachetnymi zarówno na korpusie, jak i podstrunnicy, przez co instrument jest jeszcze bardziej unikalny. Obsadzone w złocie szafiry podświetlono diodami LED, tak aby służyły za markery gryfu oraz boczne znaczniki. Na pokrętłach z hebanu, w roli znaczników umieszczono diamenty. Co więcej, inskrypcje na płytce od elektroniki, płytce pręta gryfu oraz logo W na główce, wykonano z prawdziwego złota (logo dodatkowo udekorowano diamentami). Te połyskujące kamienie szlachetne idealnie podkreślają strukturę drewna, nadając gitarze jeszcze więcej wdzięku.

Plan budowy instrumentu oraz jego wykonania przez Custom Shop z Markneukirchen był trzymany przed Hansem-Peterem w całkowitej tajemnicy, aż do czasu oficjalnego wręczenia basu w 20 lipca. Praktycznie większość pracowników brała w jakiejś części udział w tym projekcie. Całość procesu twórczego przebiegała pod nadzorem specjalistów od instrumentów Masterbuilt Custom Shop. Bas o wartości 170,000 USD podkreśla praktycznie nieograniczone możliwości zespołu Framus & Warwick Custom Shop. Jako absolutny unikat ten rocznicowy Thumb zajmuje obecnie honorowe miejsce w kwaterze głównej firmy Warwick, Framus, oraz W-Music Distribution w Niemczech.

 

www.warwick.de
www.w-distribution.de