Ortega Guitars: trzy nowe sygnatury Bena Woodsa

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ORTEGA
Ortega Guitars: trzy nowe sygnatury Bena Woodsa

W nowy rok firma Ortega wkroczyła między innymi z trzema nowymi modelami sygnowanymi przez Bena Woodsa.

Ben Woods to amerykański gitarzysta flamenco, który nagrywa m.in. akustyczne wersje kompozycji rockowych i metalowych w unikalny sposób łącząc je ze stylem flamenco. W 2017 roku światło dzienne ujrzał sygnowany przez Woodsa model gitary Ortega, w 2019 pojawią się aż trzy instrumenty opatrzone nazwiskiem Amerykanina.

Ortega BWSM/2

Na potrzeby swojej sygnatury Ben Woods potrzebował klasycznej dla flamenco kombinacji drewna połączonej z nowoczesnym osprzętem najwyższej jakości. W rezultacie powstał model, którego korpus typu thinline o grubości 80 mm wykonano z jednolitych płyt drewna - żywotnika (bardziej znanego jako tuja) w przypadku topu oraz orzecha europejskiego (płyta tylna i boczki) i wykończono na wysoki połysk. Gryf wykonano z mahoniu, podstrunnicę z hebanu, a binding korpusu z jaworu.

Na pokładzie modelu BWSM/2 umieszczono elektronikę Fishman/Ortega Clasica Blend, 20 progów oraz hebanowy, 12-otworowy mostek Ortega. Menzura wynosi 650 mm, a szerokość siodełka 52 mm. Gitara wykonywana jest ręcznie w Hiszpanii, a w komplecie nabywca otrzyma sygnowany przez Woodsa futerał oraz przeźroczysty, elektrostatyczny golpeador, czyli pickguard do gry flamenco umieszczany po obydwu stronach otworu rezonansowego.

Ortega Flametal-One i Flametal-Two

Obydwa modele powstały z myślą o znaku firmowym Bena Woodsa - czyli unikalnym miksie flamenco i gitarowych, heavymetalowych riffów, szybkiej grze arpeggio oraz intensywnym fingerstyle. Instrumenty posiadają tę samą specyfikację, ale wystarczy tylko rzut oka aby dostrzec różnicę - Flametal-Two posiada akustyczny otwór rezonansowy z klasyczną rozetą Ortega, podczas gdy wersja Flametal-One cechuje się pełną płytą przednią, na której, zamiast otworu, umieszczono laserowy grawerunek przedstawiającą orła i węża.

Gitary posiadają jeszcze cieńszy niż BWSM/2 korpus o grubości 72 mm z wcięciem typu Florentine. Wykonany z żywotnika (top) i orzecha (płyta tylna i boczki), wykończony na wysoki połysk korpus zdobi binding z drewna orzecha oraz biała lamówka topu. Do budowy gryfu użyto mahoniu, a podstrunnicy i mostka drewna Pau Ferro. Instrumenty cechują się również odwróconą główką z układem kluczy w jednym rzędzie.

Również na wyposażenie Flametal-One i Two składa się wbudowany system Fishman/Ortega Clasica Blend, 20 progów, 12-otworowy mostek Ortega, a także złote klucze Mini Die Cast. Menzura wynosi 650 mm, a szerokość siodełka 48 mm. W skład kompletu z instrumentem wchodzi sygnowany przez Woodsa futerał oraz przeźroczysty, elektrostatyczny golpeador.

https://ortegaguitars.com
www.meinldistribution.pl