Hydra - dwugryfowe ukulele Ortega Guitars

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ORTEGA
Hydra - dwugryfowe ukulele Ortega Guitars

Jedną z najbardziej interesujących nowości firmy Ortega w segmencie ukulele jest dwugryfowy model o adekwatnej nazwie Hydra.

Dla wszystkich miłośników ukulele, którzy chcieliby poczuć się jak Jimmy Page grający "Stairway to Heaven", firma Ortega znalazła idealne rozwiązanie. Nowy model ukulele Hydra z serii Custom Built został bowiem wyposażony w dwa gryfy - standardowy, 4 strunowy oraz drugi z podwójnym kompletem strun.

Korpus instrumentu w rozmiarze tenor wykonano z drewna ovangkol a gryfy z mahoniu. Korpus zdobi szylkretowy binding z tworzywa ABS, posiada on również wyprofilowanie armrest z orzecha. Orzech posłużył ponadto do budowy podstrunnic, bindingu podstrunnic oraz dwóch mostków Ortega uke zwieńczonych siodełkami z kości. Hydra posiada satynowe wykończenie w wersji open pore. Menzura na obydwu gryfach wynosi 430 mm (16,93"), natomiast szerokość siodełek główek wynosi 38 mm (1,49").

Hydrę uzbrojono również w szczelinowe główki z czterema i ośmioma kluczami, 18 progów, a także customową elektronikę Ortega z tunerem, na którą składa się m.in. trzypozycyjny przełącznik mini toggle, służący do przełączania pomiędzy gryfami albo aktywacji obydwu gryfów jednocześnie (pozycja 1 - gryf ośmiostrunowy, pozycja 2 - obydwa, pozycja trzecia - gryf czterostrunowy). W skład kompletu wchodzi także gig bag w wersji deluxe.

https://ortegaguitars.com