Ben Woods prezentuje Nylocastera

Newsy

Szymon Kubicki

Ben Woods prezentuje Nylocastera

Znany gitarzysta flamenco i endorser firmy Ortega wystartował z własną marką elektrycznych gitar z nylonowymi strunami - Nylocaster.

Nylocaster to elektryczna gitara o kształcie korpusu Stratocastera i menzurze 25,5" wyposażona w nylonowe struny i brzmiąca jak klasyczna gitara hiszpańska. Dodatkowo gra na tym instrumencie ma być łatwiejsza i mniej męcząca dla rąk niż w przypadku tradycyjnych modeli. Gitary wytwarzane są w Indonezji i modyfikowane przez Bena Woodsa.

Nylocaster cechuje się m.in. jednolitym, lekkim i nieco cieńszym korpusem (typu slim - 42 mm grubości), customową główką oraz brakiem przetworników magnetycznych i standardowych potencjometrów Tone i Volume. Za całość brzmienia odpowiada tu jedynie customowy, montowany pod mostkiem, pasywny przetwornik piezo - bez korekcji, preampu i dodatkowej elektroniki, a także bez konieczności zasilania bateryjnego. Ponadto gitara daje możliwość szybkiej zmiany akcji i balansu strun oraz intonacji.

 

Dostępne będą dwa modele Nylocastera. Pierwszy z mostkiem hard tail i w czterech wersjach kolorystycznych (Antique White, Black, Tobacco Burst i Fiesta Red - wszystkie z białym lub czarnym pickguardem) oraz drugi z mostkiem tremolo w wykończeniu Tobacco Burst (również z białym lub czarnym pickguardem).

Instrumenty posiadają klonowe, przykręcane gryfy o profilu C oraz podstrunnicę o promieniu 9,5", na której umieszczono 21 progów medium jumbo i znaczniki pozycji w postaci kropek wykonanych z peraloidu. Podobnie jak w klasycznym Stratocasterze, regulacja pręta napinającego następuje od strony główki (w komplecie dołączony jest klucz imbusowy). Gitary, wyposażone w struny Ernie Ball Classical Ball-End Normal Tension i miękki futerał, trafią do sprzedaży 1 września. Trwa już pre-order na stronie: http://www.nylocaster.com/.

Model z mostkiem hard tail. Korpus został wykonany z lipy, a podstrunnica z wawrzynu indyjskiego. Szerokość siodełka: 42 mm. Cztery wersje kolorystyczne (Antique White, Black, Tobacco Burst i Fiesta Red) z białym lub czarnym pickguardem, wykończenie korpusu - połysk, wykończenie gryfu - satynowe.

Model z mostkiem tremolo. Korpus został wykonany z olchy, a podstrunnica z klonu. Szerokość siodełka: 40,6 mm. Jedna wersja kolorystyczna (Tobacco Burst) z białym lub czarnym pickguardem, wykończenie korpusu i gryfu - połysk.

 

 

http://www.nylocaster.com/