Victory Richie Kotzen RK50 Head i Combo

Newsy
Pozostałe artykuły marki VICTORY
Victory Richie Kotzen RK50 Head i Combo

Brytyjski producent lampowych wzmacniaczy gitarowych Victory Amplification zaprezentował nowe modele Victory RK50 sygnowane przez Richiego Kotzena i dostępne w wersji head oraz combo.

Współpraca z Richie Kotzenem jest m.in. wynikiem długoletniej przyjaźni amerykańskiego gitarzysty z głównym projektantem Victory Amplification, Martinem Kiddem.

 

Jednokanałowe wzmacniacze Victory Richie Kotzen Signature RK50 wchodzą w skład serii Heritage i oferują 50 W mocy z możliwością przełączenia na 9 W. W końcówce mocy zastosowano 2 lampy 6L6, a dzięki wewnętrznemu przełącznikowi Biasu i regulacyjnym punktom kontrolnym na tylnym panelu w łatwy sposób można użyć też lamp EL34. Preamp wykorzystujący 3 lampy 12AX7 oferuje bardzo szeroki zakres gainu z dodatkowym podbiciem BOOST, aktywowanym przełącznikiem na tylnym panelu lub poprzez dedykowane gniazdo footswitcha. Combo RK50 wykorzystuje jeden 12-calowy głośnik Celestion G12H-65 Creamback.

 

Do kontroli barwy służy pojedyncza gałka TONE regulująca górę pasma, oraz znajdujący się z tyłu przełącznik Speaker Damping odpowiadający za niski dół. Na pokładzie znalazły się też efekty tremolo i reverb (sprężynowy w wersji combo i cyfrowy w wersji head) z możliwością załączania footswitchem, obsługiwane gałkami REVERB oraz TREMOLO SPEED i TREMOLO DEPTH. Całość uzupełnia szeregowa pętla efektów.

 

Waga wersji combo i head wynosi odpowiednio 22,3 kg i 8,2 kg, w zestawie dostarczany jest też footswitch do obsługi podbicia oraz włączania pogłosu i tremola.

 

www.guitarcenter.pl

www.victoryamps.com