Solar Guitars - rusza marka Oli Englunda

Newsy
Pozostałe artykuły marki SOLAR GUITARS
Solar Guitars - rusza marka Oli Englunda

Ola Englund, gitarzysta The Haunted i Feared poinformował o uruchomieniu własnej marki - Solar Guitars i zaprezentował pierwsze modele.

W sierpniu informowaliśmy o zakończeniu współpracy Englunda z Washburnem, w ramach której na rynek trafiły sygnowane modele Solar. Gitarzysta postanowił się jednak skupić na własnej działalności i wystartować z nowym gitarowym brandem. Dziś te plany nabrały konkretów, a nowa marka nosi znajomą nazwę Solad Guitars.

"Z radością mogę dziś ogłosić start mojego własnego brandu - Solar Guitars" - napisał Englund w oświadczeniu. "To projekt, nad którym ciężko pracowałem przez ostatni rok i dziś uruchamiam stronę www.solar-guitars.com. Zaczynam z czterema typami gitar i 15 modelami. Nie musicie czekać aż trafią one do dystrybutorów i sklepów - możecie od razu zamówić je na mojej stronie. Wysyłka rozpocznie się 4-5 grudnia. Dziękuję za waszą cierpliwość, dzielcie się tą informacją i mam nadzieję, że staniecie się częścią rodziny Solar".

 

Jak czytamy na stronie internetowej, Solar Guitars koncentruje się na potrzebach metalowych i rockowych gitarzystów, którzy koncertują i nagrywają, a także początkujących adeptów gry i wszystkich entuzjastów tego instrumentu. "Od początku chodziło o stworzenie nowoczesnych, eleganckich i maksymalnie grywalnych gitar, cechujących się doskonałym brzmieniem bez potrzeby korzystania z większej ilości studyjnego sprzętu. W rezultacie powstały instrumenty, które - moim zdaniem - będą najlepszym towarzyszem w trasie i podczas tworzenia muzyki."

Cztery rodzaje gitar obejmują serie A i S, obydwie z podwójnym wcięciem w korpusie oraz serie V i E o agresywnych metalowych kształtach. Solar Guitars może już również pochwalić się pierwszymi endorserami. Grono artystów marki zasilili ostatnio Jonas Stålhammar i Martin Larsson - gitarzyści formacji At The Gates.

 

Modele Solar Guitars zawierają na pokładzie m.in. mostki Evertune i Floyd Rose, klucze Grover o przełożeniu 18:1, przetworniki Duncan Solar, progi super jumbo, pełny dostęp do regulacji krzywizny gryfu, a także tłumiki sprężyn i mosiężne blokady do mostka tremolo.

Seria Type A obejmuje siedem modeli:

A1.6ET w wykończeniu Trans White Matte,

A1.6Artist LTD w wykończeniu Trans Black Matte z sygnaturą Englunda,

siedmiostrunowy A1.7ET w wersji Carbon Matte,

A2.6C Carbon Matte,

A2.6 Trans Blood Red Matte,

barytonowy A2.6Baritone Trans Blue Matte

oraz kolejna siedmiostrunówka A2.7 White Matte.

Seria Type E to modele

E1.6ET White Matte

i E2.6 Carbon Matte.

Seria Type S to modele

S1.6FR White Matte,

S1.6ET LTD w limitowanym wykończeniu Quilted Ocean Blue

oraz S2.6C – Carbon Matte

Seria Type V to modele

V2.6 White Matte,

V2.6 Carbon Matte

oraz V1.6Artist LTD Trans Black Matte z sygnaturą Englunda.

Więcej informacji o marce i poszczególnych modelach: https://www.solar-guitars.com

Prezentacje modeli znajdziecie również na kanale YouTube: TUTAJ.

Facebook: https://www.facebook.com/solarguitars/