Charvel Limited Edition Super Stock Model 1888

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CHARVEL
Charvel Limited Edition Super Stock Model 1888

W październiku do oferty firmy Charvel trafi nowy, limitowany model Super Stock Model 1888.

Charvel Limited Edition Super Stock Model 1888 to nowa wersja gitary Charvel "Model 88" pochodzącej z lat '80. Model 1888 oferuje ten sam wygląd co jego poprzednik, ale jednocześnie cechuje się unowocześnionym osprzętem.

Korpus o klasycznym kształcie Dinky wykonano z mahoniu i wykończono na wysoki połysk w wersji Dark Brown Sunburst. Przykręcany, jednoczęściowy klonowy gryf wzmacnia grafitowy pręt, a szybkości dodaje ręcznie wypolerowana powierzchnia wykończona lakierem uretanowym. Hebanowa podstrunnica o zaokrąglonych krawędziach, posiada zmienny promień 12"-16", 22 progi jumbo oraz znaczniki pozycji z pearloidu w kształcie płetwy rekina. Niecodzienny wygląd instrumentu uzyskano dzięki zastosowaniu licencjonowanej główki Jacksona z odwróconym układem kluczy Charvel Die-Cast ułożonych w jednej linii. Na główce umieszczono logo Charvela. Menzura gitary wynosi 25.5" (648 mm).

Model 1888 uzbrojono w czarny hardware i czarne osłony przetworników. Na pokładzie znalazł się podwójnie blokowany mostek Floyd Rose FRT-O1000 2-Point Tremolo wraz z blokowanym siodełkiem główki Floyd Rose 1000 Series. Pełne brzmienie gitary to zasługa pickupów DiMarzio ustawionych w konfiguracji HS - humbucker Super Distortion przy mostku i single-coil Super Distortion DP218 przy gryfie. Regulowane są one trzypozycyjnym przełącznikiem oraz pokrętłami Volume i Tone.

http://www.charvel.com