Nowa seria Charvel Pro-Mod DK24

Newsy
Pozostałe artykuły marki CHARVEL
Nowa seria Charvel Pro-Mod DK24

Linia gitar Charvel Pro-Mod została rozszerzona o nową serię DK24, w skład której weszło pięć modeli w siedmiu konfiguracjach.

Nowa seria Pro-Mod DK24 dedykowana jest do cięższych odmian muzyki rockowej. Konstrukcja modeli obejmuje m.in. korpus z drewna okoume połączony z podstrunnicą ze starzonego hebanu, model z jesionowym korpusem, klonową podstrunnicą i mostkiem hardtail oraz korpusy olchowe z topami z klonu wzorzystego, klonowymi podstrunnicami i mostkami Floyd Rose lub hardtail.

Każdy model DK24 posiada elegancko wyrzeźbiony korpus o profilu Dinky, dwuczęściowy, klonowy gryf bolt-on wzmocniony grafitowym prętem i ręcznie wykończony lakierem uretanowym. Na podstrunnicach o zmiennym promieniu wynoszącym 12”-16” umieszczono 24 progi jumbo oraz boczne markery w kształcie kropek. Menzura wynosi 25,5" (648 mm).

Za wszechstronność, umożliwiającą modelom DK24 grę od superciężkich riffów do krystalicznych cleanów, odpowiadają przetworniki Seymour Duncan - mostkowy Full Shred SH-10B oraz Jazz SH-2N umieszczony pod gryfem. Humbuckery sterowane są pięciopozycyjnym przełącznikiem, regulatorem Master Volume oraz Tone z opcją No-Load. Oznacza ona, że od pozycji jeden do dziewięć potencjometr pracuje jako standardowy regulator barwy, natomiast po wyborze pozycji dziesiątej obwód rozłącza się a filtr nie wpływa na barwę instrumentu, co pozwala na uzyskanie naturalnego brzmienia gitary.

 

Pro-Mod DK24 HH FR M

Gitara posiada olchowy korpus, klonową podstrunnicę, podwójnie blokowany system tremolo Floyd Rose FRT-O2000. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych - Snow White i Satin Black, obydwie z białymi przetwornikami i złotym osprzętem.

Pro-Mod DK24 HH FR M QM

Poza olchowym korpusem i klonową podstrunnicą, model wyposażono w top z klonu płomienistego w wykończeniu Root Beer Burst ze złotym hardware i białymi przetwornikami, albo Transparent Purple Burst z osprzętem i przetwornikami w kolorze czarnym. Na pokładzie zainstalowano tremolo Floyd Rose FRT-O2000 (wersja czarna) / FRT-O3000 (złota).

Pro-Mod DK24 HH HT M QM

Gitara posiada olchowy korpus i klonową podstrunnicę oraz top z klonu wzorzystego w wykończeniu Purple Phaze z czarnym hardware. Zainstalowano mostek Charvel HT6 Hardtail ze strunami przechodzącymi przez korpus.

Pro-Mod DK24 HH HT M ASH

Jak wskazuje nazwa modelu, tym razem konstruktorzy zdecydowali się na korpus jesionowy w wykończeniu Charcoal Gray pozwalającym na zaprezentowanie naturalnych słojów drewna. Do tego czarny osprzęt i mostek Charvel HT6 Hardtail Strings-Through-Body.

Pro-Mod DK24 HH FR E Okoume

Model z korpusem z drewna okoume jest jedynym, w którym użyto podstrunnicy ze starzonego hebanu. Satynowo wykończony koprus pokryto trzema warstwami lakieru. Zastosowano osprzęt w kolorze czarnym, w tym tremolo Floyd Rose FRT-O2000.

 

http://www.charvel.com