Takamine LTD 2018 Gifu-Cho

Newsy
Pozostałe artykuły marki TAKAMINE
Takamine LTD 2018 Gifu-Cho

Firma Takamine zaprezentowała nowy, limitowany i pięknie się prezentujący akustyczny model Gifu-Cho.

Każdego roku Takamine przygotowuje limitowany model gitary mający za zadanie oddać hołd kulturze i pięknu japońskiej prefektury Gifu, gdzie od 1962 roku mieści się siedziba firmy. Te przepiękne, wykonane ręcznie egzemplarze posiadają wykończenia, które nigdy nie będą powtórzone. W 2018 roku jest to model Gifu-Cho.

Instrument zdobią delikatne inkrustacje w kształcie motyli, które zapowiadają nadejście wiosny. Motyle z gatunku Luehdorfia japońska (Luehdorfia japonica), znane jako "wiosenne efemerydy" nie są w stanie przeżyć w lesie. Pojawiają się tylko na moment na porośniętych fioletowymi kwiatami wzgórzach i łąkach położonych między lasem, a wioskami prefektury Gifu.

Takamine LTD 2018 Gifu-Cho to elektro-akustyczna gitara o korpusie, który firma określa jako NEX. Instrument posiada jednolity, cedrowy top, tył i boki z drewna ovangkol oraz gryf z mahoniu afrykańskiego. Hebanową podstrunnicę i pickguard zdobi inkrustowany, wykonany z abalonu motyw Gifu-Cho. Natomiast korpus i gryf ozdabia binding z syntetycznej kości słoniowej (ivoroid), abalonowa lamówka oraz rozeta. Płyta wierzchnia posiada wykończenie Antique White, a reszta instrumentu wykończenie naturalne na wysoki połysk.

Gitarę wyposażono w pickup Palathetic z przedwzmacniaczem CTP-3 CoolTube, siodełko mostka i gryfu z kości oraz złote klucze z główkami z ivoroidu. Menzura wynosi 644 mm. LTD 2018 Gifu-Cho sprzedawana jest z futerałem i certyfikatem autentyczności.

 

http://www.takamine.com
http://emuzyk.pl/