Nowa seria Takamine Thinline

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki TAKAMINE
Nowa seria Takamine Thinline

Firma Takamine rozszerzyła swoją ofertę o całkowicie nową linię Thinline złożoną z modeli o cienkich korpusach.

W skład linii Thinline, przeznaczonej dla gitarzystów poszukujących szczuplejszych korpusów, bezkompromisowego brzmienia oraz wygody na scenie, weszło sześć nowych modeli:

TSP138C

Gitara posiada jednolity świerkowy top oraz tył i boczki z drewna sapele, ponadto mahoniowy gryf i palisandrową podstrunnicę. Menzura wynosi 630 mm a szerokość siodełka 42 mm. Instrument wyposażony jest w nową elektronikę Takamine CT-3N. Takamine TSP138C dostępny jest w trzech wersjach wykończenia Natural Gloss (TSP138C N), Gloss Tea Burst (TSP138C TB) oraz Gloss Tobacco Sunburst (TSP138C TBS).

TSP148NC NS

Hybrydowy model o większym rozmiarze przeznaczony do strun nylonowych posiada jednolity top z drewna cedrowego, oraz boczki i wypukłą płytę tylną z sapele. Gryf wykonano z mahoniu, a podstrunnicę z palisandru. Menzura wynosi 650 mm a szerokość siodełka 47 mm, co pozwala na łatwą przesiadkę z gryfu dopasowanego do strun metalowych przy zachowaniu szerokości komfortowej dla fingerstyle granego na strunach nylonowych. Instrument wyposażony jest w elektronikę Takamine CT-3N oraz wykończenie Satin Natural.

TSP178ACK N

Korpus gitary w wykończeniu Gloss Natural został w całości wykonany z hawajskiego drewna koa i posiada wypukły top i płytę tylną. Tym razem mahoniowy gryf połączono z podstrunnicą z hebanu, na której umieszczono piękne markery z abalonu i masy perłowej. Menzura wynosi 630 mm a szerokość siodełka 42 mm. Na pokładzie elektronika Takamine CT-3N.

TSP178ACK SBB

Tym razem do budowy korpusu posłużył klon płomienisty, a gryfu klon. Całość posiada wykończenie Gloss See-thru Blue Burst. Pozostała specyfikacja jest taka sama jak w przypadku modelu TSP178ACK N.

https://www.takamine.com