Nowe modele Takamine Thinline

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki TAKAMINE
Nowe modele Takamine Thinline

Seria akustyków Takamine Thinline, która zadebiutowała w styczniu ubiegłego roku została powiększona o nowe modele.

Seria Thinline gromadzi instrumenty o odchudzonych korpusach, które zapewniają bardzo dużą wygodę gry zachowując jednocześnie pełne, rezonujące brzmienie. Do sześciu modeli, które w ubiegłym roku stworzyły serię, w tym roku dołączyły cztery kolejne, w tym propozycja dla fanów większej ilości strun. Są to TSP158C SBL i TSP158C STR, odpowiednio w wykończeniach See Thru Black i See Thru Red oraz dwunastostrunowe TSP158C-12 SBL i TSP158C-12 STR, w tych samych wersjach kolorystycznych.

TSP158C SBL

TSP158C STR

TSP158C-12 SBL

TSP158C-12 STR

Instrumenty posiadają płaski, jednolity top ze świerku sitka oraz wypukłe boczki i wypukłą płytę tylną z klonu. Klon posłużył również do budowy gryfu, zwieńczonego hebanową podstrunnicą. Umieszczono na niej ciekawe, owalne markery z wcięciem z abalonu, nazwane Dot N Dot. Menzura wynosi 630 mm, a szerokość siodełka 42,5 mm lub 45 mm w modelu dwunastostrunowym.

Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli w serii Thinline, instrumenty wyposażono w elektronikę Takamine CT3N obejmującą trzypasmową korekcję, regulację głośności oraz pokrętło filtra antysprzężeniowego Notch.

https://www.takamine.com/