Takamine LTD-2017 Magome

Newsy
Pozostałe artykuły marki TAKAMINE
Takamine LTD-2017 Magome

Zwieńczeniem tegorocznych nowości firmy Takamine, jest wyjątkowy, limitowany model LTD-2017 Magome nawiązujący do historycznego dziedzictwa Japonii.

Ponad 400 lat temu, w okresie historii Japonii zwanym dziś Edo, znanym między innymi z wielkiego rozwoju kultury i sztuki, istniała droga Nakasendō. Była to jedna z pięciu głównych arterii komunikacyjnych kraju i łączyła stolicę kraju Edo (dziś Tokio), w której mieściła się siedziba rządu z siedzibą cesarza w Kioto. Liczący ponad 500 kilometrów trakt wiódł przez Alpy Japońskie, między innymi dolinę rzeki Kiso. Tam, w miejscowości Magome mieściła się jedna z 69 rozmieszczonych wzdłuż drogi stacji, gdzie podróżni mogli zatrzymać się na odpoczynek.

Dziś zdecydowana większość Nakasendō już nie istnieje, a jednym z najbardziej znanych zachowanych odcinków drogi jest fragment w prefekturach Nagano i Gifu prowadzący właśnie przez Magome. Miasteczko zachowało tradycyjną architekturę zlokalizowaną wzdłuż istniejącego odcinka drogi i stanowi dziś dużą atrakcję dla turystów, prezentując kunsztowne umiejętności ówczesnych rzemieślników. Jedną ze stacji Nakasendō była również miejscowość Nakatsugawa w prefekturze Gifu, w której znajduje się dziś fabryka gitar Takamine. Właśnie do tego dziedzictwa japońskiego rzemiosła nawiązuje najnowszy, kunsztownie wykonany instrument LTD-2017 Magome.

Takamine LTD-2017 Magome to akustyczno-elektryczna gitara o korpusie w kształcie określanym przez firmę, jako OM. Korpus gitary posiada jednolity top ze świerku oraz jednolite boczki i tył z palisandru indyjskiego. Gryf wykonano z mahoniu, a podstrunnicę z palisandru. Podstrunnicę zdobi piękny, zrobiony z abalonu motyw 'legendy drogi', na którym widać m.in. charakterystyczne zachowany do dziś wodny młyn.

Instrument posada renomowane przystawki Takamine Palathetic z przedwzmacniaczem CTP-3 CoolTube, siodełka gryfu i mostka z kości, zdobienia i rozetę z abalonu oraz osprzęt w złotym kolorze. Gitara dostępna jest w czarnym wykończeniu na wysoki połysk, z kremowym bindingiem oraz certyfikatem autentyczności.

http://www.takamine.com
http://emuzyk.pl/