Nowe modele Takamine New Yorker

Newsy
Pozostałe artykuły marki TAKAMINE
Nowe modele Takamine New Yorker

Firma Takamine wprowadziła do swojej oferty nowe modele gitar z korpusem w kształcie New Yorker.

New Yorker to najmniejszy kształt korpusu gitar akustycznych w ofercie Takamine, który w ostatnich latach ogromnie zyskał na popularności w gitarowej społeczności.

Co do zasady, im większa gitara tym większa możliwa głośność i większy zakres tonalny, co zapewnia szerokie brzmienie odpowiednie do grania akordów, ale oznacza również konieczność włożenia większej ilości energii do uzyskania tego efektu. Cechą gitar o małym korpusie jest możliwość uzyskania dobrej głośności przy minimalnym wysiłku. Dźwięk takich instrumentów jest bardziej skoncentrowany i skupiony na tonach podstawowych, dzięki czemu są one bardziej predestynowane go gry fingerstyle wymagającej większej ilości słyszalnych szczegółów. Lepiej również nadają się do domowej rejestracji dźwięku.

Kształt New Yorker sprzyja bardziej osobistemu kontaktowi z gitarą podczas domowych ćwiczeń i tworzenia muzyki. Jak zauważa producent, nie jest on może stworzony do odgrywania przebojów na scenie, za to nadaje się idealnie do ich skomponowania.

Nowe modele Takamine New Yorker to:

CP400NYK

Ten model to połączenie solidnego topu z cedru oraz boczków i tyłu z hawajskiego drewna koa w wykończeniu Satin Natural. Gryf wykonano z mahoniu, a podstrunnicę, na którą nabito 20 progów, z palisandru. Główka typu slotted nadaje gitarze old-schoolowego charakteru. Instrument wyposażono w układ elektroniczny CTP-3 CoolTube.


EF407

Korpus gitary EF407 z serii Takamine Legacy wykonano hawajskiego drewna koa w wykończeniu Gloss Natural. Instrument posiada mahoniowy gryf, palisandrową podstrunnicę, na którą nabito 21 progów oraz przedwzmacniacz CT4B II z 3-pasmowym EQ, potencjometr Volume, wbudowany tuner oraz przetwornik Palathetic Under-Saddle.


CP3NYK

To najnowszy model w serii Takamine Pro 3. Gitara w wykończeniu Natural Satin posiada korpus z czerwonego cedru (top) oraz drewna koa (tył i boczki), mahoniowy gryf, palisandrową podstrunnicę, układ elektroniczny CT4B II, złoty osprzęt oraz markery i rozetę z inkrustacji drewnianej.


P3NY

Korpus gitary z serii Takamine Pro to połączenie cedrowego topu wzmocnionego ożebrowaniem typu X-Bracing oraz tyłu i boczków z drewna sapele. Korpus zdobi binding w kolorze kości słoniowej z ciemnymi zdobieniami oraz zwracająca uwagę drewniana rozeta wykonana technika markietażu. Ponadto instrument wyposażono w mahoniowy gryf, palisandrową podstrunnicę z markerami 'kropka w kropce', złote klucze die-cast z bursztynowymi główkami, układ elektroniczny CT4B II z 3-pasmowym EQ, potencjometr Volume, wbudowany tuner oraz przetwornik Palathetic Under-Saddle. Wykończenie to Natural Satin.


GY93E oraz GY93

Gitara elektroakustyczna GY93E oraz akustyczna GY93 wyposażona została w świerkową płytę wierzchnią, palisandrowe boczki oraz trzyczęściowy tył z palisandru i klonu falistego, mahoniowy gryf, palisandrową podstrunnicę, binding korpusu, gryfu i główki, rozetę z ciemnego drewna, siodełko z syntetycznej kości, markery z macicy perłowej Abalone w kształcie kropek, klucze die-cast z czarnymi główkami oraz wykończenie Gloss Natural. W modelu GY93E zastosowano układ elektroniczny TK-40D z 3-pasmowym EQ i wbudowanym tunerem.

http://www.esptakamine.com/
http://emuzyk.pl/

Powiązane artykuły