Takamine LTD 2019 Moon

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki TAKAMINE
Takamine LTD 2019 Moon

Jak co roku w styczniu, firma Takamine zaprezentowała wyjątkowy limitowany model, będący zwieńczeniem całej aktualnej kolekcji. Tym razem jest nim LTD 2019 Moon.

O ile wcześniejsze, limitowane modele Takamine, takie jak m.in. LTD 2017 Magome, czy LTD 2018 Gifu-Cho miały za zadanie nie tylko zaprezentować kunszt lutników marki, ale również oddać hołd kulturze i pięknu japońskiej prefektury Gifu, gdzie mieści się siedziba firmy, tak tegoroczny model ma nieco bardziej uniwersalny charakter.

12 lipca 1969 roku minie 50 lat od pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Właśnie to wydarzenie, symbolizujące potęgę ludzkiej ciekawości oraz nasz związek z jedynym satelitą Ziemi było inspiracją do stworzenia modelu Takamine LTD 2019 Moon. I tym razem nie zabrakło jednak odniesień do dziedzictwa Japonii. Jak zwykle bardzo bogato zdobiona podstrunnica, zawierająca motywy wykonane z abalonu i masy perłowej - księżyc, chmury oraz trzy dzikie gęsi, nawiązuje do obrazu z okresu Edo, który opatrzony jest wierszem utożsamiającym Księżyc z ludzkimi życzeniami i marzeniami.

LTD 2019 Moon posiada korpus zaprezentowany w tym roku po raz pierwszy przez Takamine w serii Thinline. Jego wypukłą płytę tylną oraz boki wykonano z mahoniu, jednolity top to świerk. Do budowy gryfu użyto mahoniu, a podstrunnicy hebanu. Instrument posiada wykończenie Gloss Midnight Gray. Podobnie jak w pozostałych instrumentach z serii Thinline, gitarę wyposażono w nową elektronikę Takamine CT-3N. Menzura wynosi 630 mm, a szerokość siodełka 42 mm.

 

https://www.takamine.com