Fender sprzedaje markę Guild

Newsy
Pozostałe artykuły marki GUILD
Fender sprzedaje markę Guild

Firma Fender poinformowała o zamiarze sprzedaży legendarnej marki gitar Guild. Nabywcą będzie Cordoba Music Group.

Cordoba Music Group, producent akustycznych gitar Cordoba, ukulele oraz akcesoriów, potwierdził podpisanie listu intencyjnego, zgodnie z którym nabędzie od Fender Musical Instruments Corporation prawa do marki Guild wraz z całością jej aktywów.

"Guild to ikoniczna amerykańska marka mogąca poszczycić się bogatym dziedzictwem, dlatego jesteśmy zaszczyceni, że będziemy mogli je kontynuować - powiedział prezes Cordoby Jon Thomas - Ta transakcja jest również idealnym dopełnieniem naszej pozycji na rynku gitar akustycznych i daje nam możliwość rozwoju w nowych obszarach. Będziemy kontynuować wytwarzanie gitar o wyjątkowej jakości w Stanach Zjednoczonych i nie możemy się już doczekać momentu, w którym jedna z największych amerykańskich marek znajdzie nowy dom."

W podobnym tonie wypowiedział się również Scott Gilbertson, pełniący obowiązki dyrektora generalnego oraz członek rady nadzorczej Fender Musical Instruments Corporation: "Kluczową kwestią było dla nas znalezienie właściwej firmy, która będzie mogła kontynuować dziedzictwo gitar Guild. Dlatego zdecydowaliśmy się na Cordobę, znaną z zaangażowania w rozwój jakości swoich instrumentów i mogącą pochwalić się imponującymi możliwościami produkcji na terenie Stanów Zjednoczonych."


Wcześniej Fender ogłosił zamknięcie amerykańskiej manufaktury w New Hartford, wytwarzającej gitary Guilda. Po zamknięciu transakcji sprzedaży, instrumenty będą prawdopodobnie produkowane w fabryce Cordoby w Oxnard w Kalifornii.

Firma Guild została założona w 1953 przez Alfreda Dronge i na kolejne dekady stała się synonimem gitar akustycznych najwyższej jakości. Po kilku zmianach w szeregach managementu oraz wśród właścicieli marki, w 1995 roku Guild został nabyty przez Fendera. Wśród użytkowników instrumentów Guilda można znaleźć takie sławy jak m.in. Johnny Cash, Eric Clapton, David Gilmour, Buddy Guy, Mark Knopfler, John Lennon, Brian May, Pat Metheny, Randy Rhoads, Keith Richards, Slash, Bruce Springsteen, Pete Townshend, Stevie Ray Vaughan, Tom Waits czy Muddy Waters.