Myles Kennedy prezentuje wideo do "The Ides Of March"

Newsy

Krzysztof Inglik

Myles Kennedy prezentuje wideo do "The Ides Of March"

Myles Kennedy nie traci czasu. Wokalista Alter Bridge oraz Slash and the Conspirators wykorzystał okres pandemii, by sfinalizować swój drugi solowy album. Efektem końcowym jest nowa płyta "The Ides Of March", która łączy miłość artysty do rocka, bluesa i country. Krążek ten ukaże się 14 maja, 2021, nakładem Napalm Records

Tuż po ogłoszeniu premiery nowego solowego krążka "The Ides Of March", Myles Kennedy idzie za ciosem i udostępnia kolejny numer ze swojej nowej płyty. "The Ides Of March" to najdłuższy utwór na tym albumie, trwa dokładnie 7:39 i świetnie ukazuje muzyczny kunszt artysty oraz jego kompanów w osobach perkusisty i długoletniego przyjaciela Zia Uddina oraz  basisty Tima Tourniera. Kennedy złowieszczo ostrzega, by strzec się id marcowych a w tle popis swoich umiejętności daje reszta zespołu.

"Piosenka napisana została dość szybko, pewnej nocy po kilku drinkach i była próbą podsumowania tego, co tak wielu z nas odczuwało na początku pandemii. Byliśmy znudzeni, sfrustrowani i sami leczyliśmy się, by uniknąć szaleństwa. To, co podoba mi się w tej narracji, to taki pomysł, by jak już wszystko idzie w diabły, to przynajmniej niech idzie w wielkim stylu." - wyjaśnia Kennedy.

Podczas przymusowej przerwy w koncertowaniu Myles Kennedy nie próżnował. Artysta stworzył kilkanaście utworów, które wraz ze swoimi przyjaciółmi postanowiła nagrać. Do współpracy zaprosił muzyków znanych z debiutanckiego krążka "Year Of The Tiger": przyjaciela i perkusistę Zia Uddina oraz basistę i menadżera Tima Tourniera. We trójkę pojechali na Florydę, by nagrać album producentem Michaelem "Elvisem" Baskettem.

Od gitarowych slide riffów otwierającego album "Get Along" po melancholijny w bluesowym stylu zamykający płytę "Worried Mind" jasne jest, że powstała porywająca kontynuacja solowego albumu artysty. Podczas gdy "Year Of The Tiger" szedł bardziej w akustyczną stronę, na "Ides Of March" artysta koncentruje się na gitarze elektrycznej i pokazuje się jako gitarzysta/ autor piosenek.

Takie utwory jak "A Thousand Words", "Wake Me When It’s Over" oraz "Moonshot" prezentują różnorodne aranżacje muzyczne, które przyciągają fanów Mylesa we wszystkich jego projektach na całym świecie. Epicki tytułowy utwór "The Ides Of March"  trwa ponad 7 minut, a Myles, Tim i Zia pokazują się tutaj ze swojej najlepszej strony.

W pierwszym singlu "In Stride" Mylesa gra na gitarze w stylu slide, a w warstwie lirycznej piosenka zawiera proste przesłanie, by "do wszystkiego podchodzić na spokojnie". Piosenka obecnie bardzo często grana jest w rockowych stacjach na całym świecie, na niemieckiej liście Rock Radio Airplay Charts utwór  znajduje się obecnie w Top 15, a na amerykańskiej liście Active Rock – w pierwszej trzydziestce i numer ten spotkał się też z bardzo pozytywnym odzewem fanów. Za video do “In Stride” odpowiedzialny jest Stefano Bertelli, (który nakręcił też klip  do "Native Son" Alter Bridge). W animowanym klipie nadchodzi koniec świat, a Myles podchodzi do tego ze stoickim spokojem.

 

Zamów "The Ides Of March": napalmrecords.com/myleskennedy

FOTO: MATERIAŁY PRASOWE / credit Chuck Brueckmann