Myles Kennedy prezentuje singiel "Get Along"

Newsy

Krzysztof Inglik

Myles Kennedy prezentuje singiel "Get Along"

Myles Kennedy nie traci czasu. Wokalista Alter Bridge oraz Slash and the Conspirators wykorzystał okres pandemii, by sfinalizować swój drugi solowy album. Efektem końcowym jest nowa płyta "The Ides Of March", która łączy miłość artysty do rocka, bluesa i country. Krążek ten ukaże się 14 maja, 2021, nakładem Napalm Records

Tuż po ogłoszeniu premiery nowego solowego krążka "The Ides Of March", Myles Kennedy idzie za ciosem i udostępnia kolejny numer ze swojej nowej płyty. Najnowszy klip artysty powstał do pierwszej kompozycji na płycie, utworu "Get Along" i jest to krótkometrażowy animowany film oparty na pomyśle Kennedy’ego, który zrealizowany został przez reżysera Ollie Jonesa.

 

Podczas przymusowej przerwy w koncertowaniu Myles Kennedy nie próżnował. Artysta stworzył kilkanaście utworów, które wraz ze swoimi przyjaciółmi postanowił nagrać. Do współpracy zaprosił muzyków znanych z debiutanckiego krążka "Year Of The Tiger": przyjaciela i perkusistę Zia Uddina oraz basistę i menadżera Tima Tourniera. We trójkę pojechali na Florydę, by nagrać album producentem Michaelem "Elvisem" Baskettem.

Od gitarowych slide riffów otwierającego album "Get Along" po melancholijny w bluesowym stylu zamykający płytę "Worried Mind" jasne jest, że powstała porywająca kontynuacja solowego albumu artysty. Podczas gdy "Year Of The Tiger" szedł bardziej w akustyczną stronę, na "Ides Of March" artysta koncentruje się na gitarze elektrycznej i pokazuje się jako gitarzysta/ autor piosenek.

Takie utwory jak "A Thousand Words", "Wake Me When It’s Over" oraz "Moonshot" prezentują różnorodne aranżacje muzyczne, które przyciągają fanów Mylesa we wszystkich jego projektach na całym świecie. Epicki tytułowy utwór "The Ides Of March" trwa ponad 7 minut, a Myles, Tim i Zia pokazują się tutaj ze swojej najlepszej strony.

Zamów "The Ides Of March": napalmrecords.com/myleskennedy. Krążek "The Ides Of March" ukaże się 14 maja 2021, nakładem Napalm Records. Lista utworów prezentuje się następująco:

 1. Get Along
 2. A Thousand Words
 3. In Stride
 4. The Ides of March
 5. Wake Me When It's Over
 6. Love Rain Down
 7. Tell It Like It Is
 8. Moonshot
 9. Wanderlust Begins
 10. Sifting Through The Fire
 11. Worried Mind

Foto: Paweł Mielko / Magazyn Gitarzysta