Beth Hart i Joe Bonamassa wracają z nowym albumem - "Black Coffee"

Newsy
Beth Hart i Joe Bonamassa wracają z nowym albumem - "Black Coffee"

Elektryzujący duet Beth Hart i Joe Bonamassa wraca z nowym albumem, zatytułowanym "Black Coffee".

"Black Coffee" będzie pierwszym albumem Beth Hart i Joe Bonamassy od nominowanego do Grammy albumu "Seesaw", który ukazał się w 2013 roku, a także wydanej rok później koncertówki "Live in Amsterdam". Album ukaże się 26 stycznia nakładem Mascot Label Group. Materiał ponownie wyprodukował niezastąpiony Kevin Shirley (Joe Bonamassa, Led Zeppelin, Black Crowes, Aerosmith, Iron Maiden, Rush).

Jeśli tytuł albumu kojarzy się komuś z utworem Ike'a & Tiny Turner, niedawno przypomnianym przez Rival Sons na albumie "Hollow Bones", to ma rację. Tym razem bowiem Beth i Joe sięgnęli po bluesowe i soulowe klasyki z repertuaru takich artystów jak Edgar Winter, Etta, James, Ike & Tina Turner/Steve Marriot, Ella Fitzgerald, Lil’ Green, LaVern Baker, Howlin’ Wolf, Lucinda Williams i Waldeck.

Album zapowiada kompozycja tytułowa

"Black Coffee" ukaże się w postaci standardowego CD, LP (w wersji czarnej i limitowanej czerwonej) oraz limitowanego boxu CD, w skład którego, poza albumem, wchodzą dwie stylizowane na płytę winylową, gumowe podkładki pod kubek (oczywiście z kawą), pocztówka, a także utwór bonusowy - "Baby I Love You".

Lista utworów
1. Give It Everything You Got
2. Damn Your Eyes
3. Black Coffee
4. Lullaby Of The Leaves
5. Why Don't You Do Right
6. Saved
7. Sitting On Top Of The World
8. Joy
9. Soul On Fire
10. Addicted