Zeal & Ardor prezentuje kolejny singiel

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Zeal & Ardor prezentuje kolejny singiel

Szwajcarscy alchemicy, Zeal & Ardor, z radością ogłaszają premierę nowego album "Zeal & Ardor", który ukaże się 11 lutego 2022 roku za pośrednictwem MVKA.

Na album składa się 14 kompozycji – z każdego poru syczy i sączy się uzsadniona wściekłość – ale to jeszcze nie jest bezlitosna muzyczna chłosta. Dzieło zostało nagrane przez Marca Obrista i Manuela Gagneux w Hutch Sounds, a zmiksowane i zmasterowane przez Willa Putneya w Graphic Nature Audio. Wszystkie piosenki zostały napisane i wykonane (z wyjątkiem perkusji) przez wielojęzycznego frontmana Gagneux, z kilkoma niemieckimi tekstami przemieszanymi z językiem angielskim.

Zeal & Ardor – nowy singiel

W zeszłym miesiącu szwajcarscy alchemicy  z Zeal & Ardor ogłosili swój nadchodzący, nowy album "Zeal & Ardor", który ukaże się 11 lutego 2022 roku nakładem wytwórni MVKA. Teraz ujawniają swój nowy utwór "Götterdämmerung".

"Götterdämmerung" to nasz najbardziej surowy utwór. Żadnych sztuczek, ozdobników, żadnego rozpraszania, po prostu wściekłość. Większość z tego utworu wykonana jest w języku niemieckim, co przykuwa uwagę i zwiastuje nadejście nowej perspektywy.

- komentuje frontman Manuel Gagneux.

Zeal & Ardor – nowa płyta

Wcześniej tego lata awangardowi ekstremiści udostępnili niepokojący, złowieszczy singiel/video "Run" i wymagającą uwagi piosenkę "Erase". Oba utwory znalazły się również na nowym albumie i będą natychmiast udostępnione fanom, którzy zamówią płytę w przedsprzedaży (wraz z „Bow” i kolejnymi przedpremierowymi singlami).Lista utworów:

 1. Zeal & Ardor
 2. Run
 3. Death To The Holy
 4. Emersion
 5. Golden Liar
 6. Erase
 7. Bow
 8. Feed The Machine
 9. I Caught You
 10. Church Burns
 11. Götterdämmerung
 12. Hold Your Head Low
 13. J-M-B
 14. A-H-I-L


Album 'Zeal & Ardor' dostępny będzie w następujących formatach:

 • Płyta w wersji cyfrowej
 • CD digipak
 • 140g czarny winyl
 • 140g biały winyl (dostępny tylko w niezależnych sklepach)
 • 180g 45rpm, podwójny czarny winyl, składane opakowanie (deluxe)

Zespół powróci do Wielkiej Brytanii na przełomie maja/czerwca 2022 roku, na wspólną trasę z Meshuggah. Bilety są już w sprzedaży na następujące koncerty, w tym na niezapomnianą noc w londyńskim Royal Albert Hall.

 1. 26.05 - NOTTINGHAM Rock City
 2. 28.05 - MANCHESTER Academy
 3. 29.05 - BRISTOL O2 Academy
 4. 30.05 - GLASGOW Barrowlands
 5. 1.06 - DUBLIN Olympia
 6. 3.06 - LONDYN Royal Albert Hall

Zespół jest też stałym bywalcem największych festiwali (m.in. Montreux Jazz Festival, Download, Lowlands, Wacken, Reading & Leeds, The Great Escape, Primavera Sound, Graspop), w tym roku formacja wystąpi na Hellfest we Francji w 2022, a wkrótce ogłoszone zostaną kolejne festiwale z udziałem grupy.

Powszechnie chwalony drugi album Zeal & Ardor, „Stranger Fruit”, został wydany przez MVKA w 2018 roku, po przykuwającym uwagę na całym świecie, wielomilionowym debiucie „Devil Is Fine”. The Guardian opisywał „Stranger Fruit” jako „niezwykłą i genialną” płytę, Upset określił ją mianem ‘facynującej’, a Metal Hammer zachwalał „czysty muzyczny geniusz”. Rock Sound podsumował, że był to „jeden z wyjątkowych, odważnych i całkowicie poruszających albumów 2018 roku”, a pochwał nie szczędziły i inne media (m.in. Rolling Stone, Kerrang!, Noisey, Alternative Press i nie tylko). Wg brytyjskiej gazety Metro „Stranger Fruit” został albumem roku nr 2 w kategorii cross – genre,(„W tym oszałamiającym połączeniu czarnej amerykańskiej muzyki ludowej i black metalu szwajcarski artysta Manuel Gagneux wpadł na coś naprawdę oryginalnego”). W marcu 2019 roku, po niesamowitym grudniowym występie w Londynie, zespół wydał podwójny album koncertowy „Live In London”. Następnie, w październiku 2020 roku, w trakcie prowokującego i stymulującego 18-miesięcznego okresu głębokiej refleksji, który doprowadził do stworzenia nadchodzącego albumu – zespół po cichu podzielił się samodzielną EP-ką z 6 utworami „Wake Of A Nation”. Ich intensywny trzeci album, krystalizujący wszystko, czym jest zespół, ukaże się w lutym 2022 roku.