MXR Custom Shop Micro Amp +

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki MXR
Testy
2015-03-13
MXR - Custom Shop Micro Amp +

Małe układy wzmacniające sygnał były niegdyś używane przez wielu muzyków do uzyskania mocniejszego przesterowania tudzież większej głośności.

W czasach pierwotnej świetności Led Zeppelin urządzeniem niemalże obowiązkowym w wyposażeniu koncertowym gitarzystów rockowych grających na wczesnych Marshallach był treble booster rozjaśniający brzmienie i umożliwiający uzyskanie bardziej przenikliwego, czy wręcz jadowitego przesteru ze wzmacniacza, któremu daleko było do współczesnych konstrukcji typu high gain. Również bluesmani zwykli dopalać swoje ulubione Fendery, jednak w tym przypadku sprawdzał się najlepiej Tube Screamer produkowany przez Ibaneza.

Micro Amp+ z linii Custom Shop produkowany przez korporację Dunlop pod marką MXR to wzbogacona wersja klasycznego boostera Micro Amp, którego rozpoznawczą cechą jest jedna gałka potencjometru. Wersja plus umożliwia wzmocnienie sygnału instrumentu o maksymalnie 26 dB. Dwupasmowa korekcja (Bass, Treble) to układ aktywny osłabiający / wzmacniający wybraną część pasma akustycznego. Łatwo się domyślić, że ustawiając gałki w pozycji środkowej booster działa jak jego poprzednik. Urządzenie jest oparte na dyskretnych elementach gwarantujących bardzo niski poziom szumów i wyposażone w układ true bypass. Całość mieści się w solidnej odlewanej obudowie z przykręcanym spodem, gdzie przewidziano miejsce dla baterii 9 V, stanowiącej alternatywę dla zasilacza.

Wzmocnienie sygnału pomaga uzyskać bogatsze, bardziej organiczne brzmienie na wzmacniaczach lampowych bez ich mocnego rozkręcania. Micro Amp włączony na początku łańcucha efektów, jeszcze przed kostką typu overdrive / distortion także umożliwia uzyskanie pełniejszego dźwięku. Niewątpliwą zaletą kostki CSP233 (bo takie jest katalogowe oznaczenie Micro Amp +) jest neutralność brzmieniowa z wyłączoną korekcją. W takim ustawieniu efekt nie podbarwia dźwięku, a jedynie wzmacnia sygnał pozwalając na uzyskanie innej odpowiedzi i charakterystyki brzmienia wzmacniacza. Dopiero manipulacja korekcją może zmienić charakter barwy, co może być przydatne np. w czasie koncertu, kiedy mając różne gitary wymagające innej korekcji i innego poziomu czułości, muzyk chce zapanować nad tymi rozbieżnościami, lub wręcz przeciwnie - mocniej zaakcentować kontrasty między nimi. Dotyczy to również sytuacji, gdy zdarza się grać na wzmacniaczach o zróżnicowanej charakterystyce i czułości. Opinie na temat użyteczności boosterów są podzielone.

Niektórzy twierdzą, że nie jest to urządzenie dla każdego, a większość gitarzystów nie będzie go nigdy potrzebować, bo jest on przeznaczony dla muzyków znających doskonale swój sprzęt - tak gitarę i wzmacniacz, jak całą ścieżką sygnału i specyfikę używanych efektów. Dopiero w takiej sytuacji, mając świadomość wszystkich niuansów można użyć go rozsądnie i celowo, uzyskując żądany rezultat. Z drugiej strony, mając pomysł na konkretne brzmienie, łatwiej osiągnąć je posługując się tego typu urządzeniem.

www.musicdealer.pl
www.jimdunlop.com

Regulatory: GAIN, BASS, TREBLE
Wymiary: 120 × 70 × 32 mm
Masa: ok. 0,4 kg (zasilacz w zestawie)


Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
6
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
5
Dystrybutor