ORTEGA ODWS-1 Digital Wireless System

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki ORTEGA
Testy
2019-08-23
ORTEGA - ODWS-1 Digital Wireless System

Testujemy bezprzewodowy system Ortega ODWS-1 Digital Wireless System.

Bezprzewodowy system Ortegi składa się standardowo z nadajnika i odbiornika, umieszczonych w owalnych, płaskich obudowach zakończonych wtykami jack 1/4”, które dzięki zamocowaniu na zawiasach można obracać o 90 stopni. Czarny nadajnik mocno odróżnia się od pomarańczowego odbiornika, przez co nie pomylimy urządzeń przy podłączaniu. ODWS-1 obsługuje systemy aktywne i pasywne, jak również akustyczne preampy z pickupami piezo, całość pracuje przy częstotliwości 2,4 GHz i w pełnym paśmie 20 Hz – 20 kHz, gwarantując krystalicznie czysty, dynamiczny sygnał odporny na zakłócenia. Maksymalna latencja na poziomie 5 ms jest nieodczuwalna podczas gry, a nieskompresowana transmisja sygnału wykorzystuje sygnał o jakości 24bit/48kHz.

System udostępnia cztery kanały A, B, C, D, które wskazują odpowiednie, zielone diody na obudowach. Do wyboru kanału służy przycisk Channel na krawędzi nadajnika i odbiornika, obok niego znajduje się też włącznik zasilania. Wbudowany akumulator przewidziany jest na ponad 2500 cykli ładowania, które realizowane jest poprzez standardowy kabel USB podłączany do gniazd mini-USB znajdujących się na prawej krawędzi oraz dowolnego wejścia USB (ładowarki, komputera lub powerbanku). Poziom naładowania wskazują diody przy włączeniu urządzeń. Zasięg pracy systemu ODWS-1 wynosi imponujące 30 m. Całość dostarczana jest w bardzo estetycznym, zamykanym pudełku z ozdobnym, srebrnym logiem marki i nazwą systemu. W środku znajduje się też przewód USB do ładowania.

Nadajnik i odbiornik mają bardzo kompaktowe wymiary, a dzięki regulacji kąta wtyków łatwo dopasować je do instrumentu, wzmacniacza bądź wejścia efektu. Nadajnik bez problemu dopasowuje się zarówno do gniazd na krawędzi gitary umieszczonych nawet w lekkim zagłębieniu, jak również do standardowych wejść ‘stratowych’. Należy również zwrócić uwagę, że producent maksymalnie ułatwił użytkowanie systemu. Wystarczy wybrać kanał i po chwili diody świecą ciągłym światłem informując o sparowaniu. Należy pamiętać by nie umieszczać komponentów zbyt blisko innych nadajników bądź źródeł emisji WiFi. Cztery kanały pozwalają na bezproblemowe użycie w jednym miejscu 4 systemów przez np. członków zespołu, a w przypadku jednej osoby można też wybrać inny kanał jeśli pojawią się na obecnie sparowanym zakłócenia bądź szumy.

ODWS-1 umożliwia też wykorzystanie jednocześnie jednego nadajnika i dwóch odbiorników w przypadku stosowania np. 2 wzmacniaczy– wystarczy w odbiornikach ustawić ten sam kanał. W przypadku ponad 10-sekundowej przerwy w grze system jest automatycznie usypiany, wybudzając się błyskawicznie po rozpoczęciu gry. Poziom naładowania pokazują diody przy włączeniu. Jedna dioda świadczy o 25% sygnału, w momencie migania ostatniej z nich, należy naładować odbiornik bądź nadajnik.

Podczas gry brzmienie jest naturalne, z pełnym, okrągłym i czystym dołem oraz krystaliczną górą, w której nie czuć żadnej metaliczności. Takie wrażenie jest w przypadku zarówno gitary elektrycznej jak i akustycznej, co świadczy o bardzo dobrej optymalizacji brzmieniowej całości. Opóźnienia są nieodczuwalne, dynamika i atak jak na dobrym przewodzie, a sprawdzony zasięg w okolicach kilkunastu metrów nie powodował żadnych przerwań czy pogorszenia jakości sygnału. Pełne naładowanie wystarcza co najmniej na kilkanaście godzin pracy.

System Ortega ODWS-1 to bardzo kompaktowe, lekkie i skuteczne rozwiązanie bezprzewodowego połączenia instrumentu i wzmacniacza, zapewniające bezobsługową pracę na aż 4 kanałach, komfortowe podłączenie oraz wysoką jakość sygnału, który trzyma parametry i zapewnia wyjątkowo duży zasięg.

www.ortegaguitars.com
www.meinldistribution.pl

Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
5.5
Brzmienie:
5.5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
555.00 zł
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
czerwiec 2019
Kup teraz