Efekty Akai Custom Shop już dostępne
Nowe seria analogowych kostek podłogowych producenta znakomitej elektroniki użytkowej, samplerów i kontrolerów MIDI jest już dostępna w ofercie polskiego dystrybutora, firmy Audiostacja.
Akai Custom Shop to nowa linia efektów zaprojektowana według najwyższych standardów oraz przy użyciu najlepszych materiałów. To zupełnie nowe kostki utrzymane w klasycznej stylistyce brzmienia i zapakowane w wytrzymałą, metalową obudowę. Bazują one na doświadczeniach zdobytych przez inżynierów podczas projektowania sprawdzonych już efektów E2 Headrush i SB1 Deep Impact Bass Synth.
Na pierwszy rzut oka nie wydają się to być zaawansowane konstrukcyjnie kostki. W środku znajdziemy nową-starą technologię z wykorzystaniem m.in. tranzystorów germanowych i wyselekcjonowanych części, które zapewniają niezawodność, świetne brzmienie i niepowtarzalny analogowy ton.
Większość z nich posiada minimalną liczbę kontrolerów (oprócz Deluxe Distortion) oraz (co oczywiście stało się już standardem) oparta jest o true-bypass. Całości dopełnia obudowa ze stali nierdzewnej i możliwość zasilania zarówno z baterii jak i zewnętrznego zasilacza.
"Analog Custom Shop od Akai Professional da wszystkim gitarzystom wysoką jakość, klasyczne i bogate brzmienie" - tak nowości Akai zachwala Glen Darcey, dyrektor produktowy tej singapurskiej firmy.
Efekty, które znalazły się w ofercie polskiego dystrybutora:
- Akai Chorus - "każdy powinien mieć choć jeden"
- Akai Analog Delay - "w pełni analogowy efekt"
- Akai Blues Overdrive - "nie tylko dla bluesmanów"
- Akai Compressor - "podłącz do gitary, basu, syntezatora"
- Akai Flanger - "odlot gwarantowany"
- Akai Phase Shifter - "jak wyżej, tylko bardziej"
- Akai Drive3 Distortion - "trzy typy efektu do wyboru"
- Akai Drive3 Fuzz - "potężne rockowe brzmienie"
- Akai Drive3 Overdrive - "trzy w jednym"
- Akai Deluxe Distortion - "największy w rodzinie, ogromne możliwości"
Za pojedynczy stompbox trzeba będzie zapłacić około 330 złotych. Jedynym wyjątkiem jest ostatni efekt (Deluxe Distortion) - będzie on kosztował 377 złotych. Wszystkie modele dostępne są od ręki.
Mamy nadzieje, że Akai czyli firma która jeszcze nie tak dawno stała na skraju bankructwa poradzi sobie na i tak już przepełnionym rynku.
(krn)