Nowa linia analogowych efektów od Akai

Newsy
Pozostałe artykuły marki AKAI PROFESSIONAL
Nowa linia analogowych efektów od Akai

Producent znakomitej elektroniki użytkowej, znany przede wszystkim ze swoich samplerów i kontrolerów MIDI oddaje w tym roku w ręce gitarzystów nową serię analogowych kostek podłogowych.

Akai Custom Shop to nowa linia efektów zaprojektowana według najwyższych standardów oraz przy użyciu najlepszych materiałów. To zupełnie nowe kostki utrzymane w klasycznej stylistyce brzmienia i zapakowane w wytrzymałą, metalową obudowę. Bazują one na doświadczeniach zdobytych przez inżynierów podczas projektowania sprawdzonych już efektów E2 Headrush i SB1 Deep Impact Bass Synth.

Wszystkie 10 nowych stompboxów to: Phase Shifter, Analog Delay, Blues Overdrive, Chorus, Compressor, Tri Mode Overdrive, Deluxe Distortion, Flanger, Tri Mode Fuzz i Tri Mode Distortion. Tak bogata linia ma zaspokoić potrzeby muzyków poruszających się w różnych gatunkach muzycznych.

“Analog Custom Shop od Akai Professional da wszystkim gitarzystom wysoką jakość, klasyczne i bogate brzmienie" zapowiadał podczas NAMM 2011 Glen Darcey, dyrektor produktowy tej singapurskiej firmy.

Na pierwszy rzut oka nie wydają się to być zaawansowane konstrukcyjnie kostki. Większość z nich posiada minimalną liczbę kontrolerów (oprócz Deluxe Distortion) oraz (co oczywiście stało się już standardem) oparta jest o true-bypass. Całości dopełnia obudowa ze stali nierdzewnej i możliwość zasilania zarówno z baterii jak i zewnętrznego zasilacza.

Nie zapominajmy jednak o tym, że często właśnie proste pomysły są najlepsze.

Mamy nadzieje, że Akai czyli firma która jeszcze nie tak dawno stała na skraju bankructwa poradzi sobie na i tak już przepełnionym rynku.

(krn)