Fender Nile Rodgers Hitmaker Stratocaster

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Nile Rodgers Hitmaker Stratocaster

Fender zaprezentował sygnaturę mistrza funkowej gry gitarowej, Nile’a Rodgersa, bazującą na ulubionym Stratocasterze artysty.

Nile Rodgers jest ikoną funkowej gry na gitarze, a albumy które skomponował, wyprodukował i na których grał, sprzedały się w ponad 500 milionach egzemplarzy na całym świecie. W swojej pracy zawsze wspierał go ukochany Stratocaster z lat 60. nazywany Hitmakerem.

Nowa sygnatura Fender Nile Rodgers Hitmaker Stratocaster oparta jest na oryginale, unikalnym Stratocasterze z lat 60. z gryfem z 1959 roku. Hitmaker posiada olchowy korpus w starym stylu z 1960 roku – jest mniejszy i bardziej wyprofilowany niż typowy vintage Strat. Wykończenie nitro Olympic White bazuje na lakierze, którym Nile osobiście pomalował instrument we wczesnych latach Chic.

Jednoczęściowy klonowy gryf w profilu Custom '59 ma podstrunnicę o promieniu 9,5 cala ze średnimi progami jumbo, a także satynowe, matowe wykończenie. Tył główki jest ozdobiony logo Nile Rodgers & Chic, logo Hitmaker jest również wytłoczone na płytce gryfu z tyłu korpusu.

Za funkowe brzmienie odpowiadają precyzyjnie dostrojone single, oferując wyraźny, czysty „quack” i jasny, dzwoniący dźwięk oryginalnego Hitmakera. Osprzęt dopełnia stały mostek z giętymi, stalowymi siodełkami, błyszczący chromowany mosiężny pickguard oraz zestaw blokowanych kluczy Sperzel, a także unikalne, białe gałki potencjometrów w stylu Gibsona.

www.fender.com