Solar A1.6 Coroner - sygnatura Tommy'ego Vetterli

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SOLAR GUITARS
Solar A1.6 Coroner - sygnatura Tommy'ego Vetterli

Firma Solar Guitars nawiązała współpracę z gitarzystą legendarnego szwajcarskiego zespołu Coroner, Thomasem Vetterlim, której owocem jest sygnowany model z linii Solar Type A1.

Coroner to kultowy szwajcarski zespół, który rozpoczął działalność w 1983 roku. Formacja ma na koncie pięć albumów studyjnych, z których ostatni "Grin" ukazał się w 1993 roku. Wkrótce potem zespół zakończył działalność i reaktywował się w 2010 roku, co jakiś czas występując na żywo na festiwalowych scenach. Unikalną grę Tommy'ego Vetterli można usłyszeć na wszystkich płytach Coroner. Gitarzysta wchodzi ponadto w skład 69 Chambers, a przez kilka lat występował również w Kreator, z którym nagrał dwa krążki - "Outcast" i "Endorama". Wcześniej Vetterli kojarzony był przede wszystkim z firmą Lag i modelem Arkane.

Dostępny w wykończeniu Carbon Black Matte Solar A1.6 Coroner nie odbiega stylistyką od innych instrumentów marki z linii Solar Type A1, choć nie zabrakło rzadziej stosowanych przez Olę Englunda rozwiązań, jak para przetworników Fishman Fluence Modern, czy mostek Gotoh.

Instrument posiada olchowy korpus oraz cienki i komfortowy, klonowy gryf o profilu C. Hebanowa podstrunnica mieści 24 progi ze stali nierdzewnej w rozmiarze super jumbo i tradycyjnie pozbawiona jest markerów. Zamiast nich znajdziemy tu świecące w ciemnościach boczne znaczniki pozycji Luminlay, a także logo Solar przy 12 progu. O sygnowanym charakterze gitary świadczy charakterystyczne logo Coroner umieszczone na płytce pręta wzmacniającego gryf.

Aktywne humbuckery Fishman Fluence Modern sterowane są trójpozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczym pokrętłem głośności z funkcją push-pull aktywującą dodatkowe opcje voicingu. Na osprzęt składają się mostek Gotoh GE1996T z mosiężnym blokiem o grubości 12 mm i długości 33 mm, blokowane siodełko oraz blokowane klucze Solar o przełożeniu 18:1. Menzura gitary wynosi 25.5", a promień podstrunnicy 13,78" (350 mm).

 

https://www.solar-guitars.com/
https://guitarcenter.pl/